Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Wto. 04 Kwi. 2006, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiedziałam gdzie się udać z tym pytaniem i doszłam do wniosku że tu będzie najlepiej no więc mam pytanie w związku z moim avatarem (czy jak to sie tam zwie) próbowałam wielu gifów ale żaden oprócz tego co mam nie wchodzi nie wiem czemu bo pare z tych które próbowałam było mniejsze od tego a jakoś nie chciało się wysłać Confused już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi więc jeśli można to proszę o pomoc
Digi
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 04 Kwi. 2006, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szalona napisał:
[...] próbowałam wielu gifów ale żaden oprócz tego co mam nie wchodzi nie wiem czemu bo pare z tych które próbowałam było mniejsze od tego a jakoś nie chciało się wysłać Confused już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi więc jeśli można to proszę o pomoc

Mniejszych w sensie wymiarów czy wielkości w kB? Przy dodawaniu avatara masz informację jak duży może być w pikselach i jakiej "wagi" w kB nie może przekroczyć. Najprawdopodobniej któryś z tych parametrów był za duży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Sro. 05 Kwi. 2006, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

były mniejsze, niektóre nawet maleńkie (pod względem KB) a tylko ten mi wchodzi
Avelcia
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Sro. 05 Kwi. 2006, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szalona, podeślij mi na mail (avellana@poczta.onet.pl) te gify.
Potestuję je i zobaczę, co jest nie tak. Może uda mi się pomóc.

Fernando Savater
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Czw. 06 Kwi. 2006, 01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydzieliłem i przeniosłem temat avatarów tu gdzie widać - niech będzie łatwy do znalezienia.
Jeśli coś się wyjaśni, to innym też się przyda.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 06 Kwi. 2006, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Avelcia zaraz wezmę i wyślę Smile
Avelcia
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Czw. 06 Kwi. 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się wyjaśniło Smile

Wgrywając plik, który ma być naszym avatarem, musimy zwrócić uwagę na dwa parametry, zwane w skrócie "rozmiarem":
1) wielkość obrazka w pionie i w poziomie -> nie może przekraczać 80 pikseli
2) objętość (pojemność) obrazka -> nie może przekraczać 6 kilobajtów.

Oba warunki muszą być spełnione, aby obrazek (obojętne, czy statyczna fotografia, czy animowany gif) zostały zaakceptowane przez serwer i prawidłowo wyświetlone. Jeśli którykolwiek z parametrów będzie wykraczał poza podane tu wartości, obrazek nie będzie widoczny.

Jak sprawdzić, jakie parametry posiada wybrany przez nas kandydat na avatar?

Bardzo prosto. Wystarczy najechać na niego kursorem myszki, wcisnąć prawy przycisk i wybrać z menu pozycję "Właściwości".
Otworzy nam się małe okienko, w którym będą podane wymiary obrazka (np. 170 x 20 px) oraz rozmiar całego pliku (np. 2,2 kB lub 2200 b).

Co zrobić, gdy obrazek jest za duży?

Jeśli obrazek jest zbyt szeroki lub zbyt wysoki, można go szybko pomniejszyć za pomocą ogólnie dostępnych programów graficznych i tak pomniejszony zapisać jako nowy plik, który bez problemu zostanie zaakceptowany przez serwer. Można to zrobić nawet w najprostszym zainstalowanym na każdym komputerze programie Paint (znajduje się w Start -> Programy -> Akcesoria) poprzez wykorzystanie opcji "rozciąganie". Trzeba tylko pamiętać, by rozciągać obrazek o te same wartości jednocześnie w pionie i poziomie, aby zachował swoje proporcje.

Jeśli obrazek jest zbyt "pojemny", sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bowiem będzie od nas wymagała albo pomniejszenia obrazka (co automatycznie zmniejszy jego objętość), albo zmniejszenia jego jakości. W bardziej zaawansowanych programach graficznych przy zapisywaniu obrazka automatycznie wyskakuje okno z pytaniem, w jakiej jakości chcielibyśmy go zapisać, lub występuje specjalna opcja "Save for Web", z której powinnośmy skorzystać.

Gdybym mogła w czymś jeszcze pomóc - pytajcie!

Fernando Savater
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 09 Kwi. 2006, 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że powyższe ograniczenia dotyczą avatarów wysyłanych na serwer forum. Jeśli ktoś korzysta z możliwości podania linka do obrazka umieszczonego na innym serwerze - np. mFoto.pl - może ominąć to ograniczenie. No ale mam nadzieję, że nikt nie nadużyje tego i nie wstawi jakiegoś całkiem ogromnego avatara.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Nie. 09 Kwi. 2006, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wszystkim za pomoc Smile zaraz wezmę się do roboty i popatrzę co miałam źle w tych moim niedoszłych avatarach Smile jeszcze raz dziękuje!
cinka
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 02 Maj. 2006, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm teraz ja Razz:p Mam coś takiego że mam kawałeczek malutki zdjęcia. Piksele ma odpowiednie, zapisany jest jako Obraz GIF a ma rozmiar: 4,20 KB (bajtów: 4 306).. a rozmiar na dysku: 8,00 KB (bajtów: 8 192). No i się nie wgrywa. No i jak zmniejszam go, robie gorsza jakość to zmniejsza się ten pierwszy rozmiar a ten drugi (ten co chodzi o miejsce na dysku) to cały czas jest taki sam. No i sie nie chce wgrać Crying or Very sad
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Czw. 04 Maj. 2006, 03:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co to za zjawisko? Ale zwiększyłem dopuszczalny rozmiar emblematu do 10 kB. Możemy pozwolić sobie na takie szaleństwo. Wink
Teraz powinnaś "przepchnąć" Twój avatar.

Powrót do góry
cinka
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Czw. 04 Maj. 2006, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaa dzięki wielkie TB Laughing
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: