Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

upał a jazda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan_Osik
koniuszy

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k_cian napisał:

nie musi zrobić krzywdy ale może, tego nie możesz wykluczyć

Niczego nie mogę wykluczyć.

Ani tego, że się ochwaci, ani, że się wywróci, ni tego, że się podbije, dopadnie go kolka, albo pies wściekły pogryzie, albo stajna na łeb mu się zawali.
Ze wszystkich stron na konie czyha niebezpieczeństwo.
Myśląc tak (że niczego nie można wykluczyć) - najlepiej koni z klimatyzowanych boksów nie wypuszczać i karmić tylko ekologiczną paszą, a zamiast słońca - lampami UV naświetlać.
I myziać, myziać, myziać - aż z nudów na głowę dostanie.
Koń - jak jest chory, to się go leczy, a nie wysyła na jazdę, bez względu na to, czy upał, czy słota.
A jak jest zdrowy - może pracować.
A dlaczego lepiej jest, by pracował ciężej, niż lżej (w granicach swoich możliwości) - i że nie jest to znęcanie się nad zwierzętami, to ja już nie będę Cię przekonywał.
Koń jest do pracy, do myziania to są perskie koty albo pekińczyki.
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jestem zbyt sentymentalna pod pewnymi względami, zdaję sobie sprawę na ile stać nasze koni - po pierwszym starcie w rajdach długodystansowych otworzyły mi się szerzej oczka troszkę kiedy po 30km konie zaczynały nam brykać i najwyraźniej wspaniale się bawiły Wink - ale mimo to zostaję przy swoim, wolę z koniem popracować i wykorzystać energię konia na porządną konkretną pracę niż na znoszenie upału, ale to jeszcze kto co lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie,że kon jest do pracy ale...nie nazywaj pracą wożenie pana po lesie

jest tez naszym przyjacielem,w pełni od nas zależnym
i jak można mu oszczędzić upału to trzeba
dotyczy to zwłaszcza koni o marnej kondycji -bidnych,słabo żywionych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

praca...ja mówię tu o pracy ujeżdżeniowej czy skokowej, o konkretnych treningach gdzie nie ma miejsca na obijanie się raczej bo co jak co ale nawet treningi rajdowe to była niezwykle wielka frajda dla rudego i dla mnie i mimo że nie raz byliśmy naprawdę wymęczeni to nie odbierałam tego jak treningów...a spacery po lesie to już całkiem co innego...i tak jak ty montano jestem zdania że jeżeli nie ma potrzeby to można darować upałów
Powrót do góry
horsik
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja miałam ostatnio takie dziwne spostrzerzenie.
Postawiłam Liske na słoneczku, godzina około 10 rano, było bardzo ciepło, zabrałam się do przecierania mokrą gąbką. Postanowiłam umyć jej nosek, bo trochę umorusany był, wodę w wiaderku miałam zimną ale nie ze studni, nie była lodowata. Dokładnie jej te nozdrza przetarłam no i myję dalej, no i patrze i jakoś mi tak Liska dziwnie ciężko sapie, jakby była bardzo zmęczona, robi bokami, nozdrza rozdęte... przestraszyłam się, zabrałam ze słońca w cień, objawy minęły. Nie wiem czego widzę jakiś związek z przecieraniem nozdrzy, czy ktoś się spotkał z czymś takim?
Powrót do góry
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 05 Cze. 2005, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to pierwszy raz słyszę żeby koń zaczął ciężej oddychać i robić bokami od wycierania nozdrzy...ja swojemu dość często przecieram nozdrza tak samo jak okolice kuperka, uda tam gdzie się skóra styka...i jakoś nigdy nie zaczął tak się zachowywać, co najwyżej jak gdzieś szmatka lub gąbeczka w nosie załaskotała to było parsknięcie jedno czy dwa ale nic ponad to a już napewno nie takie objawy jak mówisz...ja już prędzej doszukiwałabym się tu reakcji na gorąc i słoneczko...w cieniu przeszły objawy prawda? szkoda że nie powtórzyłaś przetarcia chrap także w cieniu, miałąbyś porównanie czy to o to chodziło
Powrót do góry
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 16 Mar. 2010, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amazonka4 napisał:
Montana napisał:
Po tym terenie jeszcze było oprowadzanie z setki dzieci po piachu ujeżdżalni.I teren popołudniowy.Przyszła szukac do nas zastępstwa,prawie ze łzami w oczach.
Kasa rządzi.Goście balują całą noc,rano nie mogą wstać ,potem im na jazdę przychodzi ochota.... Trudno

jak ja juz dawno nie widzialam stajni, w ktorej kasa nie rzadzi... Confused

A ktoś w ogóle kiedyś widział? Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: