Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tnv - dręczone konie Szwadronowe?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Sob. 18 Cze. 2005, 21:32    Temat postu: tnv - dręczone konie Szwadronowe? Odpowiedz z cytatem

http://uwaga.onet.pl/1234052,3,archiwum.html

Dzisiaj obejrzałam w Uwadze
I tak mam mieszane uczucia
Przedstawiane to było jakby konie były dręczone i trzymane w nieludzkich warunkach.
Zobaczyc mozna było zaniedbania, ale Pani Dziennikarz przedstawiła sprawę jakby konie głodzono, jeżdżono na nich po 8 godzin dziennie galopem.
Tymczasem z wypowiedzi nawet osób oskarzających wynikało ż ekonie chodza ponad godzine dziennie i sa wypuszczane na 1,5h na padoku.
POkazane zostało kopyto -z zadrą i wymagające werkowania, ale mówiono o nim jakby kon był kaleką.
Wyglądałona to, że przydało by się w szwadronie trochę więcej dyscypliny.
Na poważny minus zaśłyżyła wg mnie tylko pzreterminowana o dwa lata pasza..
Reszta do poprawki, ale bez wzywania TOZU i zamykania oddziału.
Osobny rozdział to szanowny pan poseł Jagieliński- jego zachowania i wypowiedzi nie skomentuję, mam wrazenie że za sterem końskich instyucji ten człowiek jest w stanie przetrzymać karaluchy...
Tylko on chyba nadaje sie do wymiany...
Może skomentuje sprawę Lechita?
Jak dla mnie to robienie z igły widły i bezsensowne wyolbrzymianie sprawy.
Mogliby ci dziennikarze raz dla odmiany zrobic porzadny materiał.
Tak mnie smutna refleksja nasżła, że rzetelne dziennikarstwo w Polsce jest na ciężkim wymarciu. Nawet dziennikarze już poprawna polszczyzna pisac i mówić nie potrafią. No, ale to już odbiega od tematu wątku.
Ktos jeszcze widizał reportaż?
pozdrawiam
ewik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
Gosia
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 18 Cze. 2005, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie irytuje, że dziennikarze często robią z igły widły. Żeby oni się chociaż trochę na znali na tym o czym piszą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 19 Cze. 2005, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem ten reportaż i też na początku miałem mieszane uczucia, choć LB zwracała mi uwagę, że tym razem nie wypowiadają się nawiedzone małolaty, tylko chłopacy ze stajni - żołnierze lub byli żołnierze.

Po krótkim choć głebokim przmyśleniu stwierdzam, że to jest syf.
Stajnie Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego powinny wyglądać tak, żeby nawet arabskiemu szejkowi szczena opadała. Ściany powinny być wyłożone kafelkami, a konie powinny mieć łazienki z prysznicami i solaria. Stado poborowych powinno czyścić koniom kopyta i tyłki przysłowiowymi szczoteczkami do zębów. Każdą wolną chwilę konie powinny spędzać na odpowiednio wielkich zielonych pastwiskach. Mało to mamy nieczynnych poligonów? Nie ma prawa być najmniejszych uchybień, żeby nawet najbardziej napalona aktywistka Vivy, czy innego pieprzonego grinpisa nie miała się do czego przyczepić. Co to do cholery - ile kosztuje utrzymanie trzydziestu paru koni w porównaniu z minutą lotu F-16? A to ma być jedna z wizytówek naszej armii i naszego państwa, pokazywana podczas największych świąt państwowych. I zresztą niby jest - przecież ciągają ich po defiladach. To karygodne - dosłownie, kryminał - żeby na pieniądzach przeznaczonych dla koni pasły się partyjniackie gnidy. Co to - nie ma w Polsce prawdziwych koniarzy, byłych kierowników rozwiązanych, państwowych stadnin, masztalerzy itp.? Byłbym bardzo ciekaw bilansu tej fundacji i podziału kosztów pomiędzy konie i apanaże - przepraszam za wyrażenie - pana prezesa.

Szwadron powinien natychmiast znaleźć się w gestii ministerstwa obrony, dowództwa armii (czy jak im tam) albo nawet Naczelnika Sił Zbrojnych, czyli Prezydenta RP. Albo zostać zlikwidowany, konie oddane (ze darmo!) w dobre ręce, a banda pieczeniarzy rozpędzona na cztery wiatry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 19 Cze. 2005, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było wątpliwości kto i tak za to płaci:
http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,1984,pageNo,6.html
http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,1697.html
Ta druga informacja jest sprzed dwóch lat - świeższej nie znalazłem. Ale daje mniej wiecej pogląd jak to się odbywa.

Pisząc, że Szwadron powinien znaleźć się w gestii wojska (MON, Prezydenta) mam na myśli to, że powinien być jednostką rządową, a nie pozarządową. Wiadomo do czego służą organizacje pozarządowe: jak sama nazwa wskazuje, do wyciągania rządowych pieniędzy poza rząd. A co dalej, to było widać w telewizorze. Panowie jak smarkacze w przedszkolu zwiewali po schodach przed kamerą, a dokładniej mówiąc - nie przed kamerą, tylko przed pytaniami, których nie chcieli usłyszeć. Bo pokazywać się tylko, to oni nawet lubią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 20 Cze. 2005, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reportaż znam tylko z relacji osoby postronnej.
Myślę,że chodzi o co innego.O politykę.
To jakaś rozgrywka przeciwko Panu Jagielińskiemu.
A,że w samym szadronie nie jest za pięknie to tęz pewnie prawda.
Zgadzam się z T.B,że zasady funkcjonowania tej formacji powinny byc jasne i najlepiej pod MON.
Postać Pana Jagielińskiego w światku koni jest ważna.Ma wielkie wpływy.
Reszty nie skomentuję.Może tylko tak,że wszystkie fortuny polityków są mocno podejrzane.Był sobie prosty chłopek a nagle w klika lat prawdziwy dziedzic.
Przed wyborami 2005 jeszcze rózne dziwne sprawy powychodzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 20 Cze. 2005, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka, cały ten artykuł, bo reportażu nie oglądałam niestety, wydał mi się napisany na wyrost i krzykliwie w charakterystyczny, kontrowersyjny sposób, ale - TB - chyba masz rację...

... ale czego można się u nas spodziewać??!! Nie ma, w Polsce, na rzeczy podstawowe, jak opieka społeczna, służba zdrowia. Nasz kraj nie radzi sobie z bezrobociem, uciekającymi młodymi i wykształconymi ludźmi, a co my tu nad szwadronem jakimś... Mniej czy bardziej reprezentacyjnym...Kogo to obchodzi?! Koniarzy?? Nic się tam nie zmieni, bo są ważniejsze rzeczy dla kogoś kto za to odpowiada...
Powrót do góry
lechita
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

programu nie oglądałem, w tym czasie byłem na krosie w Białym Borze
a z tego co usłyszałem to zrobiono właśnie z igły widły - jak ktoś się nie zna to uzna że sie dzieje krzywda - to jest właśnie TV i dlatego z niej nie korzystam...
ja co prawda dawno już w Szwadronie nie stoję - ale wogóle nie sadzę aby tam dawali coś innego niż owies do jedzenia, owszem jakieś 2 lata temu ktoś przysponsorował sporo paszy - i stąd może ktoś wytrzasnął taki worek Smile

kwiatki są tam - i to całkiem fajne i w dużych ilościach Smile szczególnie w wykonaniu takiego pana co go tam peweni często pokazywali Smile) - ale nie są tak medialne jak te "biedne" konie - i wpakowanie do tego jeszcze polityka Smile
bo zwykłe kradzieże paszy jakie tam potrafią odchodzić od jqakiegoś czasu to przecież norma w Polsce - wiec tym się nie będziemy zajmować Smile kto się przecież przejmie jakimś stajennym XX co wynosi po kilka worków owsa co miesiąc?
T.B. owszem fajnie by tak było Smile nie wiadomo ile kasy idzie z wojska tak naprawdę na Szwadron - możliwe ze idzie tylko na utrzymanie żolnierzy a konie to już inna para kaloszy,
żeby pokazywać ten oddział na całym świecie - to musieli by tam jeździc zawodowi zołnierze a nie z poboru co czesto ledwo anglezują albo i to nawet nie ....
z tego miejsca można by zrobić bardzo dobry ośrodek jeździecki ale trzeba chcieć czego chyba nie ma w planach - obecny dyro to i tak jest "geniuszem" organizacyjnym w stosunku do poprzedniego Laughing
Powrót do góry
lechita
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sporo było o kopytach jak teraz coś poczytałem - jak tam stałem z Astrid to widywałem kowala dośc regularnie
a takie pogniłe strzałki to już wina bardziej opiekujacych się końmi niż weta i stosowania normalnego dziegciu - tylko czy on jest czy go nie ma to nie wiem - pewnie jest spór kto ma go kupić :/

szukali - to się doszukali tego co jest w każdej stajni -
mam nadzieję tylko że Jagielinski już nie wejdzie do Sejmu
ten ośrodek nie ma od ponad 6 lat dobrego zarządzcy, może ktoś znajdzie, ale zawsze moize byc z deszczu po rynnę Smile)
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką ,ze strony FORMALNEJ ,ma rolę Pan Roman J?
Jest prezesem PZJ ,ale chodzi mi o rolę w szwadronie?
Bo ta osoba mnie bardzo intryguje.Do niedawna,rolnik sadownik -teraz "lobbysta" ,bogacz,trzęsący wszystkim w jeździectwie,w hodowli koni.Nic bez jego zgody się nie dzieje.
Wiecie cos więcej?
Powrót do góry
lechita
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

był prezesem PZJ - uff...
jest prezesem Stowarzyszenia Szwadron
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki jest formalny związek Stowarzyszenia Szwadron ,z samym Szwadronem? Z jego finansami?
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STOWARZYSZENIA Z KTÓRYMI RESORT OBRONY NARODOWEJ ZAWARŁ POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY

już wiem sama
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 21 Cze. 2005, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wp.mil.pl/start.php?page=1011914040

no proszę! jestem zdumiona! 51 stowarzyszeń!!!
teraz rozumiem,że wojsko nie ma pieniędzy na nowe majtki
Powrót do góry
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 16 Mar. 2010, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocne słowa, T.B., ale niestety prawdziwe...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: