Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hipoterapia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Ankiety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzicie o hipoterapii?
jest to dobra forma rehabilitacji
100%
 100%  [ 19 ]
jest to tylko niepotrzebne męczenie chorych
0%
 0%  [ 0 ]
jest to tyko niepotrzebne obciążanie grzbietów koni
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 19

Autor Wiadomość
marta223
źrebak
źrebak

PostWysłany: Wto. 15 Kwi. 2008, 20:49    Temat postu: Hipoterapia Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o tej formie rehabilitacji?

Ja uważam, że hipoterapia pomaga chorym osobom. Jestem wolontariuszką na hipoterapii (od października) i widzę zmiany w zachowaniu dzieci np. "drobnostki"... co raz częściej się uśmiachają lub poważniejsze rzeczy (oczywiście nie uważam, że co raz lepszy humor dzieci to nic poważnego) chłopiec z autyzmem (5 lat) potrafił powiedzieć słowo 'kogut', a teraz nie powie jeszcze całego zdania, ale potrafi wymówić co raz więcej wyrazów Smile.
Słyszałam o przypadku (od mojej przyjaciółki. Przypadek w ośrodku, w ktorym jeżdżę) mężczyzny (30 lat), który miał ataki padaczki nawet kilka razy dziennie. Po regularnych zajęciach przez pewnien okres ataki zmiejszyły się do jednego na 3 lata!
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 16 Lut. 2010, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super,że zajmujesz się takimi sprawami,gratuluje no i oczywiscie uważam,ze taka forma pomocy jest potrzebna i dobra w przeciwdziałaniu chorobom.Co,zresztą,wida po ankiecie Smile
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pią. 21 Maj. 2010, 09:24    Temat postu: Re: Hipoterapia Odpowiedz z cytatem

chyba trafiłam na troszkę stary post no ale może ktoś mi odpowie skoro podobny temat już był nie ma sensu zakładać nowego.
Również uważam hipoterapię za pożyteczną i zastanawiam się co konkretnie trzeba robić w tym kierunku aby uzyskać uprawnienia.Czytając w internecie znalazłam przeróżne ogłoszenia o takich kursach,które są poprzedzone egzaminami wstępnymi.Ale co dalej? Czym najlepiej jest się kierować przy wyborze takiego kursu? Na co zwracać uwagę?Niewątpliwie jest to odpowiedzialne zadanie taka praca z chorymi ale na pewno może dać wiele radości z niesienia pomocy takim osobom i pracy z końmi. Może toś z was posiada takie uprawnienia i podzieli się swoimi spostrzeżeniami????byłabym ogromnie wdzięczna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: