Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Układ forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz aktualny układ forum?
Jest prawie bardzo dobry
27%
 27%  [ 3 ]
Może być
54%
 54%  [ 6 ]
Jest trochę kiepski
9%
 9%  [ 1 ]
Jest beznadziejny
9%
 9%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 01 Paź. 2005, 19:20    Temat postu: Układ forum Odpowiedz z cytatem

W ankiecie nie umieściłem opcji "nie mam zdania". Jeśli ktoś nie ma zdania, nie musi tego nikomu obwieszczać - wystarczy, że nie zagłosuje.

Jeśli ktoś zagłosuje poniżej "może być" dobrze by było, żeby dał jakieś uzasadnienie. Ale obowiązku nie ma.

Ostatnio zmieniony przez T.B. dnia Nie. 30 Paź. 2005, 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 01 Paź. 2005, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej podoba mi się układ taki, jaki miała stara Szkapa, gdzie wszystkie wątki były razem, jeden pod drugim. Dla mnie wystarczy, jeśli po tytule wątku mogę rozpoznać, o czym mniej więcej będzie, bo koniec końców okazuje się, że w wątkach pozatematycznych (jak to dzisiejsza młodzież mówi - offtopic) czasami więcej jest o koniach i jeździectwie, niż w wątkach "na poważnie" Smile
Poza tym przy tym układzie jaki jest, żeby przejrzeć wszystkie nowe wiadomości, które pojawiły się w kilku działach trzeba wejść w jeden dział, potem w nową wiadomość, potem wrócić się do strony działu, potem do strony głównej, przejść na następny dział, do spisu wątków w tym dziale i dopiero przeczytać kolejną... Przy układzie "wątek pod wątkiem" omijało się kilka kliknięć, a biorąc pod uwagę, że nie mam zbyt szybkiego łącza, jest to dla mnie ułatwieniem. A jeśli chodzi o to, czy bardziej podoba mi się obecny układ tego forum w porównaniu do układu wczorajszego, to jestem za połączonymi działami, czyli układem w dniu dzisiejszym.
A tak ogólnie to są małe szczegóły, bo najważniejsze, że jest tu Szkapa, Szkapowicze i nie przejmujmy się duperelami, co? Wink)) Pamiętam, jak w któreś świeta siedziałam w domu, bo miałam dużo dyżurów i nie mogłam pojechać do rodziny. Siedziałam cały boży dzień na Szkapie i odświeżałam co chwila w nadziei, że ktoś coś dodał. I nikt nic nie dodawał, bo wszyscy byli zajęci swoimi domami - Szkapa zamarła. Ale do głowy mi jednak nie przyszło, żeby konstatować, że to już koniec Szkapy, bo to przecież wiadome - raz ruch jest większy, raz mniejszy, ale... Szkapa zawsze była, jest i będzie! Wink)))

Pozdrowienia
kenna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 01 Paź. 2005, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kenna napisał:
Szkapa zawsze była, jest i będzie! Wink)))

Jasne jak Słońce i flanela! pony

Dzięki za obszerną wypowiedź ale z wyciąganiem wniosków poczekam te dziesięć dni, bo tyle czasu trwania dałem ankiecie. Natomiast porada na szybko z tej klikologii:

na dole strony masz takie "Skocz do:", które umożliwia Ci przejście do innego działu nawet ze środka jakiegoś wątku.
Puchatek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 01 Paź. 2005, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS

Tylko nie wiem dlaczego w "Archiwum" widoczny jest tam tylko "Komunikat" - nawet dla "historyków". Pewno jakiś błąd w programie, którego ja już nie naprawię. Ale brak krótkiego skoku do archiwaliów nie ma chyba większego znaczenia?
Powrót do góry
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sob. 01 Paź. 2005, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jako liberalny konserwatysta ( z naciskiem na konserwatystę)generalnie jestem przeciw wszelkim zmianom, bom mało komputerorozgarnięty i nim zakumam, o co tu chodzi to pewnie z 10 razy (przez pomyłkę oczywiście) wyląduję na jakichś stronach z gołymi babami. Co nie wcisnę zawsze cycki mi wyskakują. Pewnie nim załapię jak teraz to działa to znowu coś zmienicie. Wypowiem się jak już przestanę błądzić po Szkapie. Może zróbcie szanowna władzo jakiś przycisk dla mądrych inaczej?
Byle nie EJECT!
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 02 Paź. 2005, 01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoss!

Skoro tu wszedłeś i coś napisałeś to znaczy, że wszystko jest OK.

A zmiany są takie:
- dział "Offtopic" pojechał do góry i znajduje się teraz pod dyskusjami o koniach,
- w "Offtopic" znajdują się "zwierza niekoniowate", do tego "co zjeść" i "czym popić" połączone w jedno forum oraz trochę przemianowane i wyczyszczone dawne "o wszystkim ..." (ale teraz nie o niczym),
- na trzecim miejscu znajdują się "Sprawy organizacyjne i techniczne", a w nich został powieszony przegłosowany już i wprowadzony w życie Kodeks Dyskutanta,
- powstał nowy, czwarty dział "Archiwum", do którego wyleciały prawie wszystkie wątki z dawnego "o wszystkim i o niczym" oraz całe "Dyskusje o forum i dyskutowaniu",
- "Archiwum" widoczne jest tylko dla "wtajemniczonych" (do których Hoss należy) i jest martwe (tylko do poczytania).

I to wszystko.
Powrót do góry
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Nie. 02 Paź. 2005, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja mówię, że nie jest OK? Wejść to i owszem wszedłem, ale wyjść nie potrafię.
Nie to żebym był, przeciw bo jeszcze nie wiem, ale powiedzcie mi, po jakiego grzyba te zmiany?
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 02 Paź. 2005, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już odpowiadam.

Po pierwsze - żeby było mniej działów.
Jedzenie i picie były osobno, a teraz są razem. Tam i tak był mały ruch, więc kuchnia i bar mogą być w jednym pomieszczeniu. "Duskusje o forum i dyskutowaniu" zostały wyodrębnione bardzo niedawno w związku z określoną sytuacją. "Określona sytuacja" przeszła do historii, a dział do archiwum. Przy okazji uwaga: archiwum nie należy uwzględniać w tym rachunku. Ono jest bo jest - to taki etap przejściowy przed wykasowaniem go kiedyś, jak już zainteresowanie nim zejdzie do zera (liczba wyświetleń przez dłuższy czas nie będzie rosła).
Kenna na przykład pisze, że i tak działów jest za dużo.

Po drugie - żeby było mniej kategorii.
Poprzednio kategorie szły tak (patrząc od góry):
- konie,
- inne zwierzęta,
- jedzenie i picie,
- organizacyjne i techniczne,
- offtopic.
Teraz kategorie idą tak:
- konie,
- offtopic, grupujący razem działy niekońskie,
- organizacyjne i techniczne.
Wszystkie działy w tych trzech kategoriach są widoczne dla wszystkich i mogą je czytać również niezalogowani. Archiwum nie liczę z powodów jak w pierwszym punkcie, a dodatkowo jeszcze zwrócę uwagę, że dla nowych forumowiczów dział ten po prostu nie istnieje.

Po trzecie - żeby było ładniej.
Także przejrzyście, logicznie (mam nadzieję) i po kolei wg ważności, biorąc pod uwagę, że tytuł główny forum brzmi "Nasza Szkapa", a podtytuł - "forum ło qniach".

I uwaga końcowa.
"O wszystkim ..." zostało wydobyte z podziemia, znów mogą to czytać niezalogowani. Ale noblesse oblige, więc nie może już być o niczym.

konik
Powrót do góry
elka
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 07 Paź. 2005, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z kenną, teraźniejszy układ jest dla mnie mało czytelny, czasami błądzę, szukam ale znajduję ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 30 Paź. 2005, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypadałoby podsumować tę sprawę.

Z głosowania wynikło (choć przy małym zainteresowaniu), że taki układ forum może być. Niech więc na razie taki będzie. Już choćby dlatego, że na jakiś czas wystarczy tych zawirowań. Ale oczywiście - dzieło jest doskonałe wtedy gdy nie można już nic odjąć, a nie wtedy gdy nie można już nic dodać. Obiecuję w związku z tym, że za jakiś czas popatrzę gdzie, ile i o czym się pisze. Może da się jakieś działy pożenić, coś zredukować, uprościć itp.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: