Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwny patencik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosko,teraz każdy będzie mógł sobie zajrzeć.
Dziękuję.
Ale maści dziwne,co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tej samej strony wytłumaczenie róznic pomiędzy poszczególnymi wzorami umaszczenia

TOBIANO

The dark color usually covers one or both flanks.

Generally, all four legs are white, at least below the hocks and knees.

Generally, the spots are regular and distinct as ovals or round patterns that extend down over the neck and chest, giving the appearance of a shield.

Head markings are like those of a solid-colored horse--solid, or with a blaze, strip, star or snip.

A tobiano may be either predominantly dark or white.

The tail is often two colors.

OVERO

The white usually will not cross the back of the horse between its withers and its tail.

Generally, at least one and often all four legs are dark.

Generally, the white is irregular, and is rather scattered or splashy.

Head markings are distinctive, often bald-faced, apron-faced or bonnet-faced.

An overo may be either predominantly dark or white.

The tail is usually one color.

TOVERO

Dark pigmentation around the ears, which may expand to cover the forehead and/or eyes.

One or both eyes blue.

Dark pigmentation around the mouth, which may extend up the sides of the face and form spots.

Chest spot(s) in varying sizes. These may also extend up the neck.

Flank spot(s) ranging in size. These are often accompanied by smaller spots that extend forward across the barrel, and up over the loin.

Spots, varying in size, at the base of the tail.

pozdrawiam
ewik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inny "Misiek"
nasze są przy nich maluchami
warto wiedziec jeszcze,że te konie mają około 155 cm w kłębie
Ja je widziałam w pracy w Texasie i Meksyku.
I tam wszystko ma znaczenie.Do złapania rozpędzonego byczyska potrzeba własnie szybkości,odwagi,spokoju i siły.A do zatrzymania go,po złapaniu na lasso -slide stopa właśnie.
Tam te ich talenty są zwyczajnie nieodzowne na codzień .Zatem kowboj w robocie musi "podnosić konia" i tyle.Nie da się nad Rio Grande zatąpić koni maszynami.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest bardzo istotna uwaga.
Można nie lubić westu, ale warto co nieco o nim wiedzieć. Bo jak można nie lubić czegoś, czego się nie zna? Wtedy jest to ksenofobia - jeśli można użyć tutaj tego słowa.
A podstawowa wiadomość jest taka, że wszystko - oprócz wyścigów na ćwierć mili czy wokół tego i owego - wywodzi się w weście od pracy na ranczo. A wyścigi wywodzą się od wypoczynku na ranczo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chcesz przez to powiedzieć, że w stajni Furioso w Zukowicach używa się koni do łapania byków i zaganiania bydła? Co Ty na to?
Czy może po popisywania się przed zachwyconą publicznością?
Bo jesli wyczyny konia służą pracy codziennej ,to rozumiem, ale dla popisu to jestem zdecydowanie przeciw Evil or Very Mad
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KONKURENCJA TRAIL
1. BRAMKA
Podjeżdżając bokiem do bramki zatrzymujemy konia tak aby jego kłąb znalazł się na wysokości pętli służącej do otwarcia bramki, w odległości na wyciągnięcie ręki.

2. MOSTEK
Przechodząc mostek koń powinien zachowywać równowagę, kontrolę ruchu oraz koncentracje.

3. CZWOROBOK
Czworobok to kwadrat o długości boku ok. 2 m. Pokonanie jego można podzielić na trzy etapy: wejście do wewnątrz, wykonanie obrotu o 360 stopni, wyjście na zewnątrz. Po wejściu do czworoboku nie patrzymy na drągi ani w jego środek.

COFANIE
Przeszkoda w kształcie litery „T” pomaga sprawdzić zdolności manewrowe konia poprzez wykonanie pomiędzy drągami cofnięcia połączonego z obrotem

SLALOM
Przejazd slalomu pokazuje w jakim stopniu panujemy nad ruchem zadu, łopatek oraz nóg konia. Będziemy przekraczać zestaw drągów ułożonych wzdłuż linii prostej, przedzielonych markerami, które pomogą nam określić właściwy punkt przekroczenia linii slalomu.

PRZECHODZENIE PRZEZ DRĄGI
W rożnych miejscach trasy trail możemy być proszeni o pokonania stepem, kłusem bądź galopem nad różnymi zestawami drągów. Mogą być one ustawione w równolegle linii prostej, w formie zygzaka lub promieniście.

sami widzicie,proste ćwiczenia,bez których kowboj by nie mógł pracować.
Bramkę poprostu ma koniem domknąć,żeby krowy nie zwiały.
Mostek może być bo na rancho jest potok.Drągi -bo leżą na pastwisku.
Reining to rózne koła,zwroty i stopy,do precyzyjnego łapania bydła .
Szybkościówki to na kowbojskim odpuście zabawa ,ale na codzień ściganie cieląt.
Kowboj trzyma jedną rekę wolną nie dla efektu,tylko jest mu potrzebna nawet do papierosa.A na pewno do lassa
Kiedyś jedna "mądra" instruktorka west na mnie się darła,że :dotykam hornu/rożka a tego NIE WOLNO
To niby po co on jest? Dla nabijania siniaków? Horn to uchwyt dla wygody.Dla lassa,ale i dla ręki.
I jeszcze ta słynna w west "harmonia" -no jest dla wygody jeźdzca i konia.Bo zasuwają w pracy po 12 godzin w upale i nie mogą się męczyć.
Koń jest jakby nogami kowboja.
I kowboj o konia dba.Nie niszczy mu bezmyślnie nóg ,bo straci pracę.
Piszę o tym wszystkim bo mitów na temat west jest wiele i wiele przekłamań.
West nie jest ani gorszy ani lepszy tylko jest inny.
W klasyce wiele ewolucji wynika z potrzeb np.wojska.
Tez mają /miały znaczenie praktyczne.
Potem stały się zabawą.
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli napisał:
Czy chcesz przez to powiedzieć, że w stajni Furioso w Zukowicach używa się koni do łapania byków i zaganiania bydła? Co Ty na to?
Bo jesli wyczyny konia służą pracy codziennej ,to rozumiem, ale dla popisu to jestem zdecydowanie przeciw Evil or Very Mad

ja widzę,że wcale nie rozumiesz
poczytaj o dyscyplinach west ,o sporcie
i zrozumiesz
Powrót do góry
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie rozumiem tej uwagi.
Żeby zrozumieć jakąś dyscyplinę sportu, to należy ją uprawiać, a nie czytać na ten temat Myślę
Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego założyłam osobny wątek-west
mam nadzieję,że np.Dalton czy Appi wyjaśnią lepiej niż ja.
Ja rozumiem np.wyścigi czy powożenie,czy polo a tego nie uprawiam.
Bo czytam.
Powrót do góry
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skuteczności aqh jako rasy pracującej w konkretny sposób przy bydle nie podważam, ich szybkości czy wytrzymałości też nie, miles akurat szczerze powiem że podoba mi się jako koń ALE.... znalazłam kiedyś na necie zdjęcia innych aqh i naprawdę były jakby połknęły nie arbuza a beczkę conajmniej Wink w większości przypadków wyglądało to naprawdę już nie estetycznie - tzn w moich oczach - jak takie mięśniaki na sterydach co chodzą po siłowniach...i o ile u dorosłego pracującego ogiera jeszcze moge zrozumieć że ma wypracowane mięśnie i skądś one się wzięły tak w momencie kiedy widzę półrocznego źrebola o posturze dwa razy takiej jak większość znanych mi koni to coś tu dla mnie jest nie tak...to były konie które były utytułowane w jakiś tam grupach, juz nie papmiętam ale znakomita większośc miała jakieś tytuły

także fajna umięśniona dupcia to jedna sprawa ale zbytnia ilość ciałka - nawet jeżeli to nie jest tłuszczyk też wypada poza moje gusta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Dalton
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli napisał:

Sport to sport, west, czy klasyka - wszystko to służy zaspokojeniu ludzkich zachcianek i żądzy emocji...Proste.
Albo akceptuje się takie realia, albo pozostaje jazda rekreacyjna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
Monika78
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"albo pozostaje jazda rekreacyjna" - a czy jazda rekreacyjna nie jest zaspokojeniem ludzkich żądzy? Z punktu widzenia konia najbardziej naturalne jest bieganie po pastwiskach ze stadem, a nie z człowiekiem na grzbiecie. I tak na prawdę, to nie ważne czy zajmujesz się sportem czy rekreacją - ważne aby przy tym zadbać o konia i jeźdźca. Koń skokowy, rekreacyjny czy westowy musi być poddany systematycznemu odpowiednio zaprogramowanemu treningowi i wtedy jak dla mnie wszystko jest ok. Nie wiem czemu Guli traktujesz west jak inny gatunek jeździectwa.

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dalton
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika78 napisał:
"albo pozostaje jazda rekreacyjna" - a czy jazda rekreacyjna nie jest zaspokojeniem ludzkich żądzy? Z punktu widzenia konia najbardziej naturalne jest bieganie po pastwiskach ze stadem, a nie z człowiekiem na grzbiecie. I tak na prawdę, to nie ważne czy zajmujesz się sportem czy rekreacją - ważne aby przy tym zadbać o konia i jeźdźca. Koń skokowy, rekreacyjny czy westowy musi być poddany systematycznemu odpowiednio zaprogramowanemu treningowi i wtedy jak dla mnie wszystko jest ok. Nie wiem czemu Guli traktujesz west jak inny gatunek jeździectwa.

Monika

Zgadzam się!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zapominajmy tylko o tym że ten sport jest sportem tylko dlatego że się jeździ po zawodach a rekraacja rekraacją w dużej mierze dlatego że się poprostu nie startuje...i w tym momencie wielu rekraantów i koni rekraacyjnych - czyli tych dla przyjemności trzymanych i trenowanych a nie dla zawodów - znacznie umiejętnościami przerasta tych tak zwanych sportowców którzy ledwo czasami na koniu się trzymają...więc może nie dzielmy tego na sport i rekraację bez względu na to czy to klasyczna szkoła jazdy czy west czy coś innego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 07 Cze. 2005, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika napisała:

. Nie wiem czemu Guli traktujesz west jak inny gatunek jeździectwa.

Nigdy nic takiego nie pisałam, mało tego ,ja nawet tak nie uważam Alien
Odpowiadałam tylko na twierdzenie, że mozna zrozumieć sport przez czytanie o tym.
Nikt tak naprawdę nie zrozumie na czym polega sport o ile sam nie spróbuj i tyle
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: