Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zlot w Jaszkowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stryjaszek
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pią. 04 Maj. 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też kopiuję z wątku "członkowskiego".

Chciałem podziękować wszystkim za to, że byli, za stworzony fajny, przyjazny nastrój wspólnoty czucia i działania.
Szczególne podziękowania TB za całość organizacji i Trenerowi, że chce mu się pochylać nad takimi pierwocinami jak my.
Chociaż byłem tylko jeden dzień, i nie dane mi było skorzystać z jego rad na "wyższych" stopniach wtajemniczenia (wyższych - na naszą, pierwocinową skalę), to jestem pod wrażeniem osobowości Pana Wojciecha, tego, że jest taki bezpośredni i przyjazny dla wszystkich.
Może On czuje to, że z końmi wiąże nas czysty entuzjazm i nasze pytania, choć na pewno czasami naiwne i podstawowe, wynikają z chęci lepszej współpracy z końmi, a nie pędu do jeździeckiej kariery.
Chciałem podziękować za "zaoczne" wyklikanie Orlando. Jeżeli czary były skuteczne (a postaram się, żeby, za pośrednictwem Kanadyjki, były wspierane okresowymi powtórzeniami), to skorzysta na tym na pewno Koń, bo w spokoju i bez obaw przed pokopaniem łatwiej dobrze zadbać o jego kopytka. ("Kopytka" - cha ! cha!)
Cieszę się, że poznałem Was (mam na myśli tych, których nie znałem wcześniej z realu), szkoda że tak krótko, szczególnie dla mnie. Zresztą miałem wrażenie, że znałem się z Wami już od dawna ...
Może, jeżeli plany o których słyszałem doczekają się realizacji, spotkamy się wkrótce i zdołam nadrobić odczuwane przeze mnie braki w byciu w Naszej Wspólnocie.
Do zobaczenia !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 04 Maj. 2007, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymiękłam. Po czwartej kawie położyłam sie na chwilkę i ... spałam trzy godziny.

No ale do tematu:
Jaszkowo - wg mnie czysty i zadbany wielgaśny ośrodek. Duże stajnie, 208 koni (dużych i małych), kilka owieczek (albo baranów Keep smiling ), koziołek, prześmieszny osiołek, koty i przyjacielsko nastawione psy. Jak to ktoś określił "supermarket", ale w tym lepszym wydaniu. Nie zastałam prawie żadnych zamkniętych drzwi, wszędzie można było wejść i pooglądać. Obejrzałam prawie wszystko. Widziałam trenującego pana Antoniego Chłapowskiego i jego klubowych podopiecznych.

Jeden problem miałam z jedzeniem. I to nie z jakością, bo to akurat był mój klimat czyli kultura "pomidorowo-schabowa", ale z ilością. W założeniu mają 'bierz ile chcesz ale zjadaj wszystko, nie wyrzucaj". Ani razu nie udała mi się ta sztuka Embarassed . Starałam się być dzielna, ale nie udawało mi się trafiać z ilością. Nawet jak raz nałożyłam malutko, to i tak nie dałam rady wmusić w siebie całości.

Szkapowicze - przed zlotem nikogo nie znałam w realu, ale się pochwalę, że samodzielnie rozpoznałam T.B. i L.B. (którzy odebrali mnie z autobusu w Poznaniu) Stryjaszka, Hosa, Ewika Jan_Osika i Trenera. Resztę towarzystwa poznałam przez "przedstawienie". Wszyscy byli mili, uśmiechnięci (choć czasami zmęczeni) i serdeczni.

Poznałam panią od behawioryzmu która próbowała przybliżyć nam temat ogólnie i szczegółowo. Chyba zorientowała się, że nie każdy z nas jest obcykany w temacie i starała sie tłumaczyć łopatologicznie. Większość zrozumiałam ale i tak jak potem rozmawialiśmy to sugerowaliśmy , żeby wykład przerobiła na "koński". Jeśli "ludzki" jest zrozumiały to i z końskim nie powinno być problemów.

W zimna nockę było ognisko z wyżerką, popitką i opowieściami trenera. Były jazdy pod okiem Trenera (już nie w nocy Smile )i jego "doradztwo". Uczestniczyliśmy w rozkuwaniu konia który miał popękane kopyta w części "okołokoronkowej" . A.Chłapowski wytłumaczył po co, na co i dlaczego.
Ewik pewnie zostanie liliówkową pierwszą ręką kowala Smile
Był pokaz klikania konika w wykonaniu Ailusi. Załapałam się tylko na drugą sesję, ale i tak było warto. Pierwszy raz na własne oczy widziałam ustrojstwo pod tytułem "kliker" i jego działanie. Z tego co widziałam to wg mnie najlepszy kliker nic sam nie zrobi jeśli nie jest klikany przez właściwą rękę. Cierpliwość i konsekwencja.
Też pierwszy raz widziałam ogłowie bezwędzidłowe i jego działanie. Super sprawa. Ailusia wzięła kilkunastoletnią kobyłkę (Biedronkę) od zawsze chodzącą w ogłowiu wędzidłowym. Widać było że Biedronka rozumie że coś się od niej chce, ale szukała źródła poleceń. Szybko połapała o co chodzi i nie zauważyłam ani jednego sprzeciwu. Fajny widok. Koń posłuszny a pyszczka nic nie obijało.
Były filmy udostępnione przez Trenera i Ailusię. I tak jak Ailusia napisała tylko twardziele dotrwali do końca.
No i były ciekawe i dowcipne opowieści Trenera. Uwielbiam słuchać mądrych ludzi którzy mają tyyyyle do opowiedzenia. Opowiadał o wojennych i powojennych losach swojego taty, trochę o sobie, o ludziach których miał okazję poznać. Opowiadał jak transportowano konie na olimpiadę w Seulu, o tym kto i dlaczego zakatował na śmierć konia widłami. Było jeszcze kilka opowieści ale tak samo ciekawych. I nareszcie dowiedziałam sie jak prawidłowo odczytać skrót WKKW Milczy Very Happy
No i Trener zagrał na gitarze i zaśpiewał.

No i jazdy konne. Już w przeddzień zlotu czyli w poniedziałek miałam nieprzyjemność własnymi plecami sprawdzić twardość ziemi Jaszkowskiej. Na oko wydaje się mięciutka i przyjazna, ale z lotu z barankującego konika, uwierzcie mi na słowo, jest twarda jak smok. Konik miał na imię Dan (od poniedziałku nie lubię tego imienia). Stęp, kłus i krążenie po maneżu odbywało się normalnie i spokojnie. Potem wyjechałam na cały okrąg chcąc zagalopować. I pooooszedł w baranie skoki a ja glebnęłam centralnie plecami na ziemie Jaszkowską. Aż mnie zatkało. Miałam problem z oddechem ale szybko usiadłam żeby loża szyderców była spokojna. Po kilku chwilach udało mi się chwycić w miarę równy choć płytki oddech. No i ból w lewym boku. T.B. chciał wieźć mnie do medyków ale odmówiłam. Z każdą chwilą czułam się lepiej, oddech unormował się, ból trochę zelżał i nie widziałam potrzeby. Ale i tak jeszcze raz dziękuję za troskę. Po mnie konia wziął Jan_Osik a co było dalej już napisał. Dodam tylko, że dokładnie w tym samym miejscu (maneżu) co mnie, pozbył się z siodła i jego.
Do końca zlotu czułam ból w lewym boku i lewej części pleców. Pozbawiło mnie to przyjemności dalszych jazd. Byłam wściekła i klęłam jak szewc. Starałam się nie przeklinać w towarzystwie ale i tak L.B. miała nieprzyjemność usłyszeć co nieco. Było mi strasznie łyso i mimo wszystko wsiadłam na jedną lekcję z trenerem. Dowiedziałam se, że czasami daję konikowi sprzeczne sygnały i wiem że muszę nad tym pracować. No i nie potrafiłam odmówić sobie drugiego "wsiądnięcia" czyli przejażdżki w terenie z Trenerem. Z założenia miał być to wyjazd lajcikowy i skusiłam się. W kłusie bolał mnie bok ale i tak nie żałuję. No bo kiedy jeszcze trafię na okazję wyjazdu w teren z TAKĄ osobą???

I jeszcze wiele sie działo ale na razie kończę.
Mam nadzieję na następny zlocik i już go wypatruję Robal

I gorąco pozdrawiam WSZYSTKICH "zlotowiczów" i wszystkich szkapowiczów.
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 01:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za to, że tacy właśnie jesteście. Było mi niezwykle miło i choć może zabrzmi to zbyt dupo,właźnie (biorąc pod uwagę ilość mojego bycia z) czuję się zaszczyconym poznawszy was. Mam nadzieję, że wreszcie zaciągnę wszystkich do siebie na zlot i nadrobię to com utracił swym byciem - niebyciem.
Szkoda tylko, że Ailusia mnie nie lubi! Ryczy
TB dawaj więcej zdjęć!!!! Protest
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nie lubi, jak lubi! Chyba cię ten kołnierzyk przydusił Razz
Ja chcę do ciebie na zlot bo moja koncepcja jeżdżenia nadal ewoluuje, a nie miałam okazji nauczyć Orlando piafu jeszcze szybciej niż Nuno Oliveira Cool
Ani na Biedronce pojeździć bez ogłowia. Więc czekam. Cool Poza tym jak nie będzie zlotu to nie wytrzymię i wsiądę na moją konię, czym ją Nevzorovovo zruinuję bo jeszcze nie umie galopu w ręku Wink
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 07:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. Wprawdzie bardziej lubię takich co nie używają wędzideł, ale wszystko przed tobą jęzor
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzućcie okiem na relację ze zlotu na szkapostronie:
www.naszaszkapa.pl/zlot
Confused

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że znów chciało Ci się chcieć Very Happy
Fajne podsumowanie. Krótko zwięźle i na temat.
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie diabeł nie może ... Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ jestem sierota Embarassed . Strasznie Wam zazdroszczę i bardzo żałuję, że mnie w tym czasie nie było w Jaszkowie. Teraz wiem, ile straciłam. Tak bardzo ciągnie mnie do Jaszkowa. Kocham to miejsce, a nie pojechałam na zlot. No pogratulować sobie samej muszę Evil or Very Mad . Z Waszych relacji wynika, że sporo się tam działo. I wszystko takie ciekawe, interesujące i pouczające. Najcenniejsze za pewne konsultacje z Trenerem, ale nie mniej żałuję wykładu Pani od behawioryzmu, pokazów Ailusi, skoków na maneżu i w terenie, ogniskowania, nocnych rozmów i możliwości spotkania się ze Szkapowiczami.
Dana również znam, ale nie miałam zaszczytu na nim siedzieć Wink , kolega uwielbiał na nim skakać przeszkody crossowe. Słyszałam, że to niezły rojber, a i niektórzy z Was mieli okazję się o tym przekonać. Mam nadzieję, że już nic Was nie boli Smile .
A jak podobają Wam się jaszkowskie przedszkolaki? Tj. te małe kuce, w osobnej stajni. Ja je uwielbiam Smile . Są prześliczne i słodziuchne. W dodatku każde z nich ma swoje siodełko, a Drambo był pierwszym koniem z zawodów Marty S. (bez nazwisk, tak za plecami Wink ) . Uznanie dla nich za wytrzymałość podczas oprowadzanek Smile .
Na jakich koniach Wy jeździliście? I jak wrażenia co do tych koni? Czy ktoś jeździł na Dolittle'u? Bo znam tego Pana i miło go wspominam Smile .
T.B. - relacja na szkapostronie bardzo fajna. Mnie się podoba. Ale tego co się tam dowiedziałam, zdążyłam wyczytać na forum Laughing

pozdrawiam

P.S.
Ailusia - nie było mnie w czwartek w Trzebidzy - odebrano mnie z domu i do domu odwieziono Laughing . Ciasta żałuję, ale miałam okazję próbować tego z jabłkami - pyycha. Szkoda, że się nie spotkałyśmy. Pani Zosia mówiła, że byłaś i przekazała pozdrowienia, za które bardzo dziękuję!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T.B. - urocze zdjęcie Laughing . Któż to na nim? Kenna, czy źle kojarzę Embarassed ?

P.S.
Zlotowe koszulki są świetne Very Happy
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenna, kenna Laughing To jest najbardziej bezpieczny koń Jaszkowa. Nawet wygraliśmy razem Wielką Pardubicką, a finiszowanie uwiecznione na zdjęciu hihi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jednak dobrze kojarzę Very Happy . nooo, to gratulacje zwycięstwa! i gratulacje dla tego, kto uwiecznił na zdjęciu ten wspaniały finisz!

pozdrawiam
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kucyki Jaszkowskie są śliczne i dzielne. To właśnie w stajni kucykowej stały razem w jednym większym boksie kucyk, koziołek i owieczki (baranki?). A w drugim kucyki i owieczki razem. Mam nadzieję, że ktoś uwiecznił to na zdjęciu. Śmieszny i fajny widok.
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy Trenerze nikt nie ma szans. Sad
Moja ulubiona instruktorka Magda! Ryczy

Wink

Powrót do góry
Kanadyjka
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sob. 05 Maj. 2007, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T.B. napisał:
Moja ulubiona instruktorka Magda!...

To ta, która na obserwowanym porzez Ciebie i LB treningu, wyliczając nam foule do najazdu podskakiwała wyżej niż przeszkoda Laughing
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: