Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zlot w Jaszkowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 19 Maj. 2007, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie się naumiałam Smile
Pamiętacie? rozpoznajecie? Very Happy
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Jaszkowo&Submit.x=36&Submit.y=8&Submit=Szukaj&long=16.9779805&lat=52.142404&type=2&scale=12
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 20 Maj. 2007, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwyższy czas porządnie przedstawić Lożę Szyderców:

Prezes (z lewej) i zastępca

Asystentki do spraw tresury i dokumentacji

Dział Modyfikacji Zachowań i Dział Handlowy

Służby specjalne.

A pan w kapeluszu - po prostu lubi być na zdjęciach. Trudno Wink

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 20 Maj. 2007, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ścisłość, to Ailusia dosiadała konia - pokazywała działanie ogłowia bezwędzidłowego. To kolejna rzecz po klikaniu i podkuwaniu, która mnie ominęła.

Z relacji L.B. wiem jednak, że znów był to pełen sukces Ailusi (tak jak klikanie).
Zarówno jeśli chodzi o skuteczność prezentacji ogłowia jak i ocenę Ailusi jako jeźdźca. Szkoda tylko, że planowanie (moje) trochę nawaliło i temu akurat przyglądały się zaledwie dwie albo trzy osoby. Naprawimy to następnym razem. Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 20 Maj. 2007, 21:54    Temat postu: Antoni Chłapowski Odpowiedz z cytatem

Chciałbym kila słów poświęcić Antoniemu Chłapowskiemu.

Jest taki jak na tym zdjęciu. Zawsze uśmiechnięty, zawsze życzliwy i - zawsze zapracowany. To naprawdę wielki gest dla nas, że zgodził się osobiście przeprowadzić pokaz podkuwania. Może Kanadyjka poświadczy, że do samego końca nie wierzyła, iż to się uda. Nie wierzyła, że jego doba - która ma na pewno więcej niż 24 godziny w ciągu 24 godzin - pomieści jeszcze i to.

Czuję się również zobowiązany chociaż wspomnieć, że Pan Antoni współfinansował pobyt Trenera w Jaszkowie, a z sali konferencyjnej i urządzeń audiowizualnych korzystaliśmy nieodpłatnie. Podobnie - dobre skrzaty przygotowały nam ognisko, które my tylko podpaliliśmy.

Jaszkowo to dobre miejsce. Chyba nikt temu nie zaprzeczy. A ja jestem głęboko przekonany, że takiego właśnie ducha miejsce to zawdzięcza najpierw gospodarzowi.

Powrót do góry
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 20 Maj. 2007, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A 3-go maja usłyszałam jak mówił do kogoś, że dziś już trenował 4 konie. Było to w porze wczesnego przedpołudnia. Pan Antoni jechał na jakieś zawody i był już przebrany po jeździe konnej i gotowy do wyjazdu.
Myślę, że jego doba ma jednak więcej niż 24 godziny. Chyba tam u góry ma jakieś układy Very Happy
A co do ogniska - skrzaty nie tylko je przygotowały ale jeszcze posprzątały po nas. Rano jak poszłam (z własne woli!) posprzątać pozostawione przez nas śmieci, wokół ogniska i na ławach było już czyściutko.
conii
roczniak
roczniak

PostWysłany: Nie. 20 Maj. 2007, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm jakby to....prezes ma dłuzsze uszy od wice??Smile
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 21 Maj. 2007, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

conii napisał:
...prezes ma dłuzsze uszy od wice??Smile

Za to "całokształt" wice ma jakby nieco obfitszy. yyk! Embarassed

Powrót do góry
conii
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 22 Maj. 2007, 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o" calokształt" to któz może sie ze mna równać...sam widziałes T.B.Smile
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 27 Maj. 2007, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na upalny dzień - wspomnienie chłodnej nocy. Smile

Chłodnej co do temperatury powietrza, ma się rozumieć. A ciepłej od zwyczajnej, ludzkiej sympatii.

Marzymisie, że jeszcze ktoś z jeźdźców napisze tu trochę o wrażeniach z siodła, co sądzi o takiej formie spotkania ze znanym i uznanym autorytetem, jeśli coś zyskał - to co, a jeśli czegoś brakowało - to czego, itp. Parę osób napisało już parę słów (co nie znaczy, że nie prosimy o więcej Smile ) ale gdy patrzę na galerię jeźdźców, to myślę, że jeszcze parę osób mogłoby coś tu dorzucić.

Powrót do góry
Stryjaszek
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Nie. 03 Cze. 2007, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Marzycisie" ?
No dobra.

Nie wiem, czy jeszcze jest wola "w narodzie" do powrotu do spraw zlotu w Jaszkowie.
Trochę w międzyczasie nie było nastroju do rozwijania tematu, a chyba rzeczywiście warto.
Jeżeli jest już za późno, to trudno.

Powiem o swoich wrażeniach - nie o nastroju, bo wiadomo, że było sympatycznie, czy też wrażeniach z kontaktu z osobowością trenera, bo na ten temat wszyscy już chyba się wypowiedzieli, tylko o merytorycznych korzyściach z konsultacji z Panem Wojciechem.

Byłem na zlocie w Jaszkowie tylko jeden dzień.
Czy można w czasie takiego jednego dnia nauczyć się "pod" Trenerem dobrze jeździć ? Moim zdaniem: Nie.
Czy można z jego rad wyciągnąć dla siebie jakieś konstruktywne wskazówki ? Moim zdaniem: Tak.
Bo dobry nauczyciel potrafi "zniżyć się" do poziomu swoich uczniów. I - czego nie dane mi było doświadczyć - potrafi podnosić poziom równolegle z ich postępami - dawać im wskazówki czy też rady ustawione indywidualnie dokładnie na ich bieżącym stanie rozwoju.
Myślę, że na tym polega wielkość dobrych nauczycieli - jeździectwa, czy matematyki - obojętnie - polega na tym, że potrafią tak postawić przed uczniem zadanie, że będzie ono dla ucznia rozwijające, ale nie zbyt trudne. Dla każdego ucznia indywidualnie.
Moim zdaniem, metodą takich małych, dopasowanych kroków można najszybciej osiągać rozwój. W każdej dziedzinie, w której pomaga nam ów nauczyciel.
A do tego nakreślona pewna wizja umiejętności, którą warto posiąść. Niekoniecznie w formie zwartego zestawu umiejętności. Czasem chodzi o jeden, wybrany element. Niekoniecznie wystarczający warunek do poprawy umiejętności, ale często warunek konieczny. Niekoniecznie do opanowania jutro, czy za tydzień. Może za miesiąc, może za rok, albo nigdy. Ale coś, do czego warto zmierzać.

To co we mnie najgłębiej utkwiło, to świadomość ogólnej przydatności wspominanej przeze mnie w innym wątku taktyki dogadywania sie z koniem za pomocą minimalnej mocy sygnałów - ów, jak to sobie nazwałem, koński "ABS".
Ta technika to oczywiście nic nowego. Ale wyniosłem z konsultacji odnowioną świadomość jej przydatności.
I kilkakrotnie skorzystałem już z jej "dobrodziejstw". Jeżdżę na koniu, który ma tendencję do najeżdżania na poprzednika, a może po prostu przez brak zebrania nie jest zdolny (pode mną) do zebranych chodów. Dzięki zastosowaniu tej techniki udaje mi się lepiej dogadywać z koniem w "negocjacjach" dotyczących tempa jazdy.
Dużo to czy mało ?
Nie wiem. Dla mnie, jak na jeden dzień "końsultacji" - wystarczy. Warto było.

Ja oczywiście jestem jeszcze w jeździeckiej podstawówce.
Na pewno bardziej zaawansowani jeźdźcy mieli okazję wyciągnąć dla siebie odpowiednio więcej.

Waszym zdaniem - jak było ?
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 03 Cze. 2007, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stryjaszek napisał:
Jeżeli jest już za późno, to trudno.

Mam nadzieję, że do za późno jest jeszcze trochę czasu. Smile
Ja ciągle jeszcze rodzę w sobie jakąś wypowiedź (ocenę?) z "loży szyderców".

Powrót do góry
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Wto. 05 Cze. 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stryjaszek napisał:
Czy można z jego rad wyciągnąć dla siebie jakieś konstruktywne wskazówki ? Moim zdaniem: Tak.
Bo dobry nauczyciel potrafi "zniżyć się" do poziomu swoich uczniów.

i to jest tak zwana "wartoś dodana" tego forum i takich zlotów

Czas na powtórkę?
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Pią. 08 Cze. 2007, 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi wreszcie (!) udało się zebrać w sobie i trochę zdjęć zamieścić w necie, mogę conieco napisać.
Przede wszystkim- podziękowania dla TB- za pomysł, organizację, wykonanie i włożone serce Dla Ciebie
Podziękowania dla trenera- za iście anielska cierpliwość, indywidualne podejście, zrozumienie i otwartość. Bardzo szybko Trener stworzył taką atmosferę, ze nie baliśmy się pytać, dociekać, ani prezentować własnych teorii. Pomimo sporej ilości osób na jeździe, każdy dostał trochę indywidualnego traktowania- uwagi były celne i co bardzo ważne podane w bardzo przystępny, obrazowy sposób- bardzo mi(i całej Liljówkowej ekipie) podobały się trenerskie porównania i metafory, które sprawiały, że nawet rzeczy, które niby znamy nabierały większej jasności.
Dla wszystkich szkapowiczów- wielkie dzięki, że byliście :-)To dzięki Wam zlot był tak wspaniały- mnóstwo ciekawych osobowości, różnych doświadczeń, teorii- nie mogło być nudno.
Dla mnie jeszcze z jednego powodu ten lot był ważny- był tam Kabaret- koń, którego pokochałam z miejsca. Od czasów Indianki nie jeździło mi się tak dobrze na żadnym koniu. I to nie dlatego, ze jakoś specjalnie miękko nosił, był super ujeżdżony itp. Po prostu coś zaiskrzyło, po 5 minutach miałam wrażenie, że konia znam od wieków, od razu go "poczułam". Takie prawie metafizyczne doświadczenie Wink
I w sumie Kabaraet nie jest żadnym końskim geniuszem- rusza się przeciętnie, skacze przeciętnie, ujeżdżenie przeciętnie. Ale po prostu znalazłam moją końską polówkę jabłka Baranek ( A TB obiecał mi go kupić Misiek )
Kolejnym przeżyciem były dla mnie skakane przeszkody crossowe- w sumie pierwszy raz w życiu (kiedyś w jaszkowie już parę skoczyłam, ale bez instruktażu, te najniższe i tylko dlatego żeby rozbisurmanionego konia trochę przywrócić do pionu) Z crossem to się w ogóle wiążą moje tzw "wizje" Ja po prostu nie bardzo moge takie przeszkody skakać, bo mam wieczne wizje różnych katastrof- np: wizja 1 tuż przed kłodą z dużej prędkości koń postanawia wyłamać, nie może wyhamować i trafią w przeszkodę łamiąc sobie obie nogi w nadgarstku/wizja 2 koń wkłada noge w cofin i sobie ją łamie/wizja 3 zahacza brzuchem na cornerze i sobie brzuch rozpruwa/wizja... itd.itp. Czyli skakać crossów nie mogę, bo jak człowiek niepewny to może być tylko katastrofa. No, ale jakoś pomimo fefra uznałam, że na Kabarecie mogę wszystko i rzeczywiście szedł ładnie, czasem nawet za ładnie Wink Poznałam troszkę elementarza wkkw-isty, no i wreszcie Trener poprawnie rozszyfrował ten skrót Twisted Evil
brawa tez należą się Kennie- nadwornemu fotografowi! Brawko
no, ale do zdjęć

Do jaszkowa Ewik przyjechała z eki[ą Liljówkową, ale tez i zaprawioną w zlotach- dla Alicji i Marcina był to już drugi zlot Smile

Alicja, Marcin i drugi osiołek Wink

ewik i Kabaret Kocham Cię!

i na jeździe:

takie sprytne ćwiczonko

hende hoh Wink

dla spostrzegawczych- co takiego zbroiłam po skoku?

no i wyjasniło sie czemu pingwiny sa nieloty Rolling Eyes

relaksen

wracamy sobie ze spacerku po jeździe

a to zdjecie wywołam i będe przechowywać, bo to juz sie więcej pewnie nie powtórzy ROTFL

patrztcie- koń też pilnie slucha!

no i tyle tego
Powiem jeszcz,e ze bardzo licze na powtórkę zlotu, oczywiście z Trenerem Smile

pozdrawiam
ewik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pią. 08 Cze. 2007, 02:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewik napisał:
Poznałam troszkę elementarza wkkw-isty, no i wreszcie Trener poprawnie rozszyfrował ten skrót Twisted Evil

Cóś mię chyba ominęło?
Jak to się rozszyfrowuje? Myślę

(Kupi, nie kupi - potargować można. Mr. Green )

Powrót do góry
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Pią. 08 Cze. 2007, 02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiemm, ale nie powiem Ale się cieszę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: