Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BLACK HORSE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Wto. 23 Sty. 2007, 21:33    Temat postu: BLACK HORSE Odpowiedz z cytatem

ktoś zna tę stajnię?
byłoby miło coś o niej usłyszeć, bo Ich oferta, którą znalazłam na stronie wydaje się być interesująca.
pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Wto. 23 Sty. 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jakim mieście? Smile

Jeśli Poznań, to odbyłam tam kiedyś, w zamierzchłych czasach, ze 3 jazdy na etapie "schodząca z lonży" Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Wto. 23 Sty. 2007, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak - Poznań Wink Chryzantemowa 4 (chyba się nie obrażą za taką small reklamę, nie? Shocked )
i jak Ci się podobało Razz ?
pozdrowionka
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 27 Sty. 2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałam Smile Biłam się z myślami, czy napisać o swoich doświadczeniach, wiedząc o Szkapowej zasadzie "o stajniach piszemy dobrze, albo wcale" Razz Doszłam jednak do wniosku, że nie było tak najgorzej, powiedzmy, że wystawiłabym ocenę: 3.

Przede wszystkim, kiedy jeździłam tam (kilka lat temu) byłam osobą ledwo co kłusującą, więc nie zapamiętałam wielu koni, ani charakteru jazd, bo nie jeździłam w zastępie. Zaczęłam od lonży na siwej Lizie. Wszelkie wiadomości przekazywane mi przez p. instruktora były zgodne ze sztuką jeździecką (teraz tak oceniam), tylko lonża była dziwnie prowadzona nie na kółku, a po obszarze całego maneżu - pan szedł lub biegł obok trzymanego na lonży konia. Nigdzie wcześniej, ani później, nie spotkałam się z takim sposobem Smile Kiedy już w miarę przypomniałam sobie anglezowanie (jeździłam już wcześniej, ale miałam dość długą przerwę) przyszedł czas na wyjazdy do lasu. I tu też - nowość - koń (gniada Warka) trzymany na lonży przez p. stajenną, a ona idzie obok. Ćwiczymy ruszania, zatrzymywania, zakłusowania (po kilka kroków Wink) i serpentynki. I tu też mogę pochwalić za przekazywanie prawidłowych informacji o klasycznych pomocach (co nie zdarza się znów tak często na etapie "lonżowym" - często instruktorzy mówią "wodze do kierowania, łydki do ruszania", żeby człowiekowi nie komplikować na początku). W tym lasku chodziło się dróżkami, często przecinając trasę osób lepiej jeżdżących, które pomykały w zastępie.
Nie można też było uczyć się przygotowywania konia do jazdy, czyszczenia i ubierania - odpowiedziano mi, że trzeba najpierw nauczyć się trochę jeździć, żeby "dać sobie radę z koniem w boksie" Laughing Może mieli same trudne konie? Smile
Reasumując oprócz dość dziwnych metod (nie umiem powiedzieć, czy gorszych ani złych), przekazywali standardową, solidną wiedzę. Ale jest to opinia laika, który wtedy jeszcze był kompletnym lajkonikiem i najlepiej poświęcić tą 1 godzinę jazdy i sprawdzić samemu Smile A druga sprawa, że przez te kilka lat mogło się tam wiele zmienić. Na przykład na lepsze Smile

Pozdrowienia,
kenna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 27 Sty. 2007, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hymm... brzmi dość dziwnie, aczkolwiek zawsze jest lepiej samemu sprawdzić "na własnej skórze" Wink . z takimi metodami rzeczywiście nigdy się nie spotkałam, ale może są tymi "właściwymi" Very Happy kto wie... ?
no cóż... kiedyś może ich tam odwiedzę, co prawda mam tam trochę daleko, ale jedna jazda dla "czystego" sprawdzenia jak tam jest nie zaszkodzi Very Happy
pozdrawiam i dziękuję Wink
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 27 Sty. 2007, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i oczywiście dziękuję za szczerą odpowiedź i własną ocenę Very Happy
chyba znalazłam już miejsce, gdzie mogłabym się zagnieździć, ale dla czystej świadomości to może latem, jak mi odbije to tam się przejadę :d
pozdrawiam!
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 27 Sty. 2007, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"tam" - tj. do BLACK HORSE'a oczywiście Wink
.Aś.
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 19 Lis. 2007, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A'propos Black hors zastanawiam sie nad ta stajnią Smile blisko bo w mojej mieścinie troche mnie odrzuciło to że siodłania sie uczyc nie będe może będe Question Confused
aluta byłaś tam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG WP Kontakt
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 22 Lis. 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, niestety jednak się tam nie wybrałam.

pozdrawiam
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 22 Lis. 2007, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale poszukaj strony w necie, bo z tego co pamiętam to takową posiadają, a znajdziesz tam również kontakt i dowiesz się co nie co Smile .

pozdrawiam
.Aś.
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 08 Gru. 2007, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiec bylam dzis w BH Very Happy bylam z Martą z liljowki Smile wiec podjechalysmy autobusem 77 i taki pan nas zaczepil powiedzial ze jesli chcemy obejrzec stajnie to musimy troche poczekac bo jak wrocą Cool i rzyczywisce najpierw wrocily 2 konie a potem reszta konie wysokie zadbane wszystko piękne.Pan nas obrowadzil po stajni w miedzy czasie pytal sie jak dlugo jeździmy skąd jestesmy itp. pokazal nam karzdego konia w boksie co bylo dosc mile Wink posiadają oni misrza polski
wiekszosc koni w ich stajni jest spokrewniona ze sobą
posiadają 20 koni,siodlarnie itp.
stajnia na początek wrażenia nie robi aczkolwiek nie jest źle
najbardziej co nas zdziwilo to, to że jak wjeżdża sie do stajni to na koniu tak samo wsiada sie na wierzchowca juz w boksie Shocked
co do czyszczenia pytalysmy sie wiec odp. byla taka "jak chcesz to czyscisz i siodlasz jak nie to my to zrobimy za ciebie"
prawdopodobnie pojade tam na jazde probną zobacze jak to w praktyce wygląda Wink
Ps taka ciekawostka posiadają klacz 31 letnią Smile
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
.Aś.
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 08 Gru. 2007, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry za błędy ortograficzne i stylistyczne Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: