Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Początki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arton
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 04 Maj. 2009, 23:21    Temat postu: Początki Odpowiedz z cytatem

Siemka
Nie wiem czy w dobry dział pisze jak cos dajcie ochrzan Wink
Jestem początkujący i bardzo zainteresowalo mnie jezdziectwo znaczy spodobało mi sie juz dawno ale kiedys trzeba zacząc na powaznie. Co powinien wiedziec na początek o jezdzie- moze jakies dobre ksiązki, filmy ? z Praktyką u mnie ciezko choc widziałem jak robią to inni. Teren pod konie mam super. Moze jakies konkretne rasy koni które nie są trudne i wybaczają małe błedy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Broker
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, czy dobrze zrozumiałam, ze chcesz kupić konia, nie potrafiąc na nich jeździć?? i nie mając pojęcia o nich?? Uważam, że powinieneś najpierw zdobyć solidne podstawy pod okiem instruktora,zanim zaczniesz myśleć o własnym koniu, bo sam możesz zrobić krzywdę koniowi i sobie.
Powrót do góry
Arton
źrebak
źrebak

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakup konia zostawiam na sam koniec ale orientacyjnie chciał bym wiedziec w jakich cenach sie mieszam.
Powrót do góry
Broker
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny koni są tak samo różne jak np. samchodów. Możesz znaleść konia za 3 tyś ale również 200 tyś.
Powrót do góry
Arton
źrebak
źrebak

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie: co myslicie nad tym zeby kupic np. w te wakacje 2 zrebaki rasy maloposkiej- ogolne zasady trzymania konia, higieny, zywnosci itp. znam. Miejsca mam full. i gdy bedą juz gotowe zacząc powoli treningi a doswiaczenie jezdzieckie zdobyc w okresie gdy konie bedą dorastac. Question
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jet to możliwe.
Wydaje mi się, że coś na ten temat miałaby do powiedzenia Roksa, jeśli tu zajrzy. Wprawdzie kupując konia miała już jakieś doświadczenie jeździeckie ale mimo wszystko jej historia wydaje mi się podobna.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arton
źrebak
źrebak

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przypuscmy jak bym kupił 2 zrebaki wieku 10-12 mies. czy nie bedą one potrzebowały jakiegos wzorca na pastwisku ? Starszego opiekującego sie nimi Konia ?
Powrót do góry
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no na pewno będzie trudno ale mam koleżankę która kupiła sobie konia umiejąc tylko kłusować klaczkę 8 letnią która chodzila w rekreacji ze źrebaczkiem 3 miesięcznym i szczerze bardzo dobrze im poszło ma konie 2 lata wiele się od nich nauczyła one od niej wiele przeczytała w książkach co nie co od instruktorów jedyne ułatwienie że trzyma go gdzieś gdzie się tym koniem zajmą nie daleko jej domu i sprawy żywienia ma z głowy ale jednak na twoim miejscu kupiła bym doświadczonego konia a nie źrebaka i tak kupno konia nie umiejąc jeździć to rzut na głęboką wodę i wielkie wyzwanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 05 Maj. 2009, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do rasy zależy też jaki masz wzrost i jakiej jesteś postury bo np. nie poleciła bym hucuła osobie mającej 180 albo coś wielkiego jakiejś kruszynce
najpierw ustal jakiej wielkości musi być konik żeby byl adekwatny do twojej postury a potem porozglądaj się za takim odpowiadającym twoim standardom
choć nie powiedziała bym żeby do jakiejś rasy można było przypisać że ta jest spokojna a ta nie bo ile koni tyle charakterów i zawsze zdarzają się konie przeciwne do stereotypu a znając szczęście jak ktoś szuka konia takiej rasy bo ta jest spokojna to akurat trafia na wyjątek który nie jest spokojny hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
Arton
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sro. 06 Maj. 2009, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po powaznym zastanowieniu mysle zeby nad tym rokiem sobie jeszcze odpuscic z kupnem. Czytac fora, słuchac innych, pogadac z instruktorami. Mam jeszcze jedno zajecie zwane sokolnictwem(latania/polowanie z ptakami drapieznymi) i tu tez potrzeba troszke czasu. moze za rok albo dwa... nie ma sie co spieszyc tym bardziej ze nie mam jeszcze stałych dochodów a to jest wazne ;/ Sorki ze zawracałem Wam D**** a teraz sobie "chwilowo" odpuszczam Wink
Powrót do góry
kulciakoniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Czw. 04 Cze. 2009, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo... i takie podejście... teraz sobie odpuszcze a jak mi sie zachce to sobie kupie konia... eh...
Ja proponuje kupic starszego konia, z jakimś doświadczeniem, bo źrebaki bedziesz musiał je rozjeżdżać, niegdy nie wiadomo co młodemu koniowi do głowy przyjdzie... one bardzo lubia sobie pobrykać, a tymbardziej ze jestes początkujący to prawdopodobnie sobie z nimi nie poradzisz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
tosia
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sro. 22 Lip. 2009, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

` Młodego konia nie polecam dla niedoświadczonego jeźdzca. Lepszym rozwiązaniem będzie 8-10 letnia kobyłka albo wałaszek. Inną sprawą jest to że koń potrzebuje jeszcze toważystwa ale to innym razem.
Na twoim miejscu pojeździła bym do stajni z rok lub dwa, a jeśli to możliwe nawet dłużej, zanim zdecydujesz się na własnego rumaka. Z tego co czytałam to nie jesteś chyba jeszcze pewna czy konie będą twoim hobby na dłuższy czas. Więc lepiej narazie poczekać z kupnem bo nie daj Boże znudzi ci się po miesiącu i co potem? Sprzedasz konia który już się przyzwyczaił do nowego otoczenia i właściciela? Szkoda zwierzęcia. Jak pojeździsz do stajni sprawdzisz czy to cię naprawdę kręci Cool i dopiero zdecydujesz się na własnego konia.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: