Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stawanie dęba

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jemiola
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 01 Sie. 2009, 23:56    Temat postu: stawanie dęba Odpowiedz z cytatem

Chcę nauczyć mojego konia stawać dęba. Mam pomysł, jak ją tego nauczyć, ale wolę na wszelki wypadek zapytać się, czy może ktoś uczył tego swojego konia i podałby mi jakieś wskazówki. pzdr
jasmina
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 02 Sie. 2009, 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze- nie ucz tego (ani niczego innego co jest niebezpieczne) jesli nie masz 100% pewności że koń nie wykorzysta tego przeciwko tobie!
Jemiola
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 02 Sie. 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tego konia dość długo i wiem że nic nikomu nie zrobi. :-)
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Nie. 02 Sie. 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ucz konia stawania dęba, bo po pierwsze już to umie, a po drugie stając dęba może zrobić krzywdę sobie i człowiekowi. Zamiast tego, możesz dowiedzieć się co to jest pezada i lewada. Nie mam pojęcia, dlaczego wyskoczyła mi akurat niemiecka Wikipedia Wink
Broker
roczniak
roczniak

PostWysłany: Pon. 03 Sie. 2009, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewada wiem, ale co to jest pezada?? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 14 Sie. 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do nauki stawania dęba jeśli jest to koń który chodzi pod siodłem i jeśli jeździ na nim ktoś oprócz ciebie jest to największa głupota jąką możesz zrobić
jeśli chcesz nauczyć konia czegoś efektownego możesz pouczyć ukłonów czy nóżek albo poćwiczyć jakieś bieganie za tobą czy coś
no ale człowiek uczy się głownie na błędach tak więc uwierz że po czasie byś bardzo żałowała że uczyłaś tego konia
rozumiem jest fajne fajnie wygląda itp szczególnie na filmach ale trzeba pamiętać że konie na filmach czy pokazach tresury tylko to robią i nikt żaden znajomy rekreant czy osoba nie z branży nie jeździ na tych koniach bo nawet nieświadomie mogą zrobić krzywdę

A jeszcze mam małe pytanie po co chcesz uczyć tego konia??? Uwierz mi że jest wiele rzeczy bardziej przydatnych możesz pobawić się z koniem w odczulanie na rożne przedmioty przy okazji wzmocni się twoja więź z nim i zaufanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 14 Sie. 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znam tego konia dość długo i wiem że nic nikomu nie zrobi. Smile

tak jak już pisałam koń może nieświadomie zrobić tobie krzywdę np. przewrócić się z tobą podczas stawania dęba jest to akurat częsty przypadek czy nie daj boze zadębować w stajni a uderzenie potylicą o sufit może zakończyć się tragicznie albo po prostu jak wsiądzie na niego jakaś dziewczynka i przytrzyma na wodzy albo pociągnie źle nauczony koń odruchowo pójdzie w gore
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
koniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 15 Sie. 2009, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczenie stawania dęba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedyś miałam okazję pojeździć na pewnym ogierze młp, który był tego nauczony (i dobrze, że o tym wiedziałam zawczasu). Przy próbie przejścia przez nieduży rów (nie do skoczenia, ale po prostu do przejścia), najpierw zrobił kilka kroków w tył, a potem stanął dęba, gdy próbowałam nakłonić go do ruchu naprzód. Podkreślę, że koń spokojny, tylko wystarczyło łydkę odrobinę przesunąć i ten już do góry (bo był tak nauczony). Potem już nikt od niego tego nie wymagał (stawania dęba na "komendę") i nie wyczyniał takich cyrków. Dlatego zastanów się, po co ci to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: