Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co myślicie o koniach pracujących?????
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 21 Sie. 2009, 23:26    Temat postu: Co myślicie o koniach pracujących????? Odpowiedz z cytatem

Założyłem ten temat gdyż chciałem się dowiedzieć co myślicie o koniach pociągowych ? Każdy pisze o koniach które chodzą pod siodłem , a te które pracują są odkładane na dalszy plan. Crying or Very sad Ciekawi mnie wasze zdanie czy dobrze że jeszcze ludzie wykorzystują konie jako siłę pociągową????????? Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
koniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 22 Sie. 2009, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, gdyż nierzadko konie pod siodłem pracują dużo ciężej niż popularne pociągusy. Czy uważasz, że chodzenie np. kilka godzin dziennie w rekreacji, to dla konia zabawa? Dlatego to sformułowanie, że tylko pociągowe pracują jest trochę nie trafione. Ale, żeby nie odbiegać od tematu konie są z pewnością bardziej ekologiczne i ekonomiczne z punktu widzenia niewielkich areałów posiadanych przez rolników. Przy większych gospodarstwach z reguły używa się ciągników, dlatego te konie które pracują w polu tak naprawdę nie zawsze muszą być mocno obłożone pracą, szczególnie w okresie pomiędzy orką na jesień i wiosennymi siewami. Koń pod siodło pracuje cały rok... Są jeszcze konie pracujące w lesie przy zrywce, choć wg mnie (nie mam aż takiego obeznania) z koni do zrywki "korzysta" się głównie tam, gdzie maszyna nie dojedzie lub jest to mocno utrudnione. Dlatego uważam, że los konia pociągowego wcale nie musi być taki zły, gdyż i przy pociągowych i rekreacyjnych czy sportowych koniach trafiają się ludzie i.... ludzie, wiecie co mam na myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 22 Sie. 2009, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źle mnie zrozumiałaś ja nie twierdze że konie pod siodło mniej pracują lecz chciałem się dowiedzieć co myślicie o koniach pociągowych
Wink

koniara widzę że wiesz trochę o koniach i bardzo mnie to cieszy
szacun
Brawko Brawo!
Powrót do góry
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 26 Sie. 2009, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie jeśli ktoś ma pomysł na wykorzystanie siły pociągowej konia to niech to wykorzystuje. Ale rozsądnie, zgodnie z sumieniem i wszelkimi przepisami.
Ostatnio w telewizji dość często wracał temat klaczy z Morskiego Oka która padła po kolejnym kursie dorożką.
Po tym wydarzeniu zaczęły napływać kolejne doniesienia (z różnych miast, między innymi z Warszawy) o kiepskiej kondycji koni dorożkarskich.

Straż dla Zwierząt alarmuje, że sytuacja stołecznych koni dorożkarskich nie jest dużo lepsza. - W weekendy do omnibusa na 12 osób wsiada czasem i 17 turystów. Konie ledwo dają radę go uciągnąć. A inspektorzy z ratusza nie reagują, bo, jak nam wytłumaczyli, mają wtedy wolne - mówi Zbigniew Gruda. - ze strony Nasze miasto Warszawa, Mazowsze.

Kiedyś słyszałam jak pewien lokalny "miłośnik" koni wygłaszał opinię, że jak koń ponad pół roku nic nie robi tylko stoi w stajni i żre to przez kilka miesięcy może popracować i to ponad normę. Musi zarobić na to co zeżarł.

Niektórym osobom traktora nie powierzyłabym a co dopiero mówić o żywym stworzeniu. Evil or Very Mad
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sro. 26 Sie. 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te ostatnie słowa mnie zasmuciły koń może pracować ponad normę raz d może dwa ale nie cały czas to naturalne . Wiadomo że mogą się zdarzyć sytuacje w których koń musi coś więcej danego dnia zrobić ale nie beż przesady. A koń po dłuższej przerwie w pracy musi być od nowa do niej stopniowo przyzwyczajany aby nić mu się nie stało przynajmniej tak odmałego uczył mnie dziadek:) Very Happy
Powrót do góry
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Czw. 27 Sie. 2009, 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bleid, Twój dziadek to mądry facet Very Happy
Szkoda, że nie wszyscy mieli dostęp do różnych dziadkowych mądrości i szkoda, że niektórzy oślepieni chęcią zysku zapominają o najważniejszym - o tym, że należy dbać o "kurę która znosi jajka".
Ja też rozumiem, że czasami tak człowiek jak i koń mogą popracować odrobinę ciężej.
Ale tylko trochę i tylko czasami.

Jeszcze przyszła mi do głowy taka sytuacja - ktoś używa traktora z przyczepą do wywozu czegoś ciężkiego (np.gruzu). Na przyczepę załaduje tyle na ile pozwoli moc silnika do pociągnięcia ładunku. Nie załaduje więcej gdyż wie, że po kilku metrach silnik przegrzeje i będzie kaput.
Czy tak ciężko zrozumieć to niektórym właścicielom koni pociągowych?????
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Czw. 27 Sie. 2009, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

święte słowa heheh
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj można poczytać coś ciekawego na ten temat:
http://www.icppc.pl/konie/

Dopiero co w naszej lokalnej telewizji (Poznań) prezentował się ktoś z Wielkopolski propagujący wykorzystanie koni w rolnictwie. Niestety, nie zapamiętałem skąd był ale jeszcze może go odnajdę.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="T.B."]Tutaj można poczytać coś ciekawego na ten temat:
http://www.icppc.pl/konie/

super polecam zastanawia mnie tylko po co we dwóch chodzą przy puzku do ziemnaków i do radła przecież ja sobie daje rady sam chodź mam dopiero 17 lat a jak widać na zdjęciu to stare chłopy hehe .

gratuluje T.B NAPRAWDĘ SUPER
Powrót do góry
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bleid23 napisał:
... zastanawia mnie tylko po co we dwóch chodzą przy puzku do ziemnaków ...

Bleid, w opisie pod zdjęciem jest napisane, że ktoś UCZY się. Chyba przyznasz, że tam gdzie nauka to przydaje się dwóch. Jeden sam by się nie nauczył.
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he nie porozumienie ale mi nie chodzi o to pierwsze zdjęcie lecz o inne gdzie widac że są starsze konie
Powrót do góry
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o właśnie wchodzicie na tą stronkę i co widzicie na pierwszej stronie-- zdjęcie 2 latka jak nic i co pracuje bo chyba albo ja muszę iść do okulisty albo to nie jest 2 latek . Właśnie i nic mu się nie dzieje jak za młodu się na uczy.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to jest dwulatek, a może musisz iść do okulisty.
Ani jedno, ani drugie niczego by nie dowodziło. Ludzie dzielą się na tych, którzy zaprzęgają/ujeżdżają konie dwuletnie i na tych, którzy zaczynają pracę z końmi straszymi. Ci drudzy na pewno robią dobrze. Czy ci pierwsi robią źle - nie wiem. Wiem jedno: stwierdzenie "są tacy" niczego nie dowodzi.

Tak na marginesie:
o które zdjęcie Ci chodzi w tej sprawie, co to chodzą we dwóch, a Ty dałbyś radę sam?

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny ciekawy link:
http://www.konierobocze.pl/

Powrót do góry
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcę wyjść na chwalipiętę ale tak ja sam pracuje z koniem nikt mi nie pogania . Nawet sam pracowałem 2 latkom (to już jest trochę starszy konik nie ma dokładnie 2 lat ) a od razu wyjaśnię że tylko obsypywałem nią kilka rzędów ziemniaków , ziemia jest już spulchniona ,a koń ma lekko.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: