Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jeszcze jedna proźba do zacnego grona odnośnie siodła:)
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 20:51    Temat postu: Jeszcze jedna proźba do zacnego grona odnośnie siodła:) Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie poznaliście i przekonaliście że nie jestem zakompleksionym nastolatkiem . Ja tak samo jak wy kocham konie i dlatego zwracam się do was o pomoc mam 2 letnią klacz uczę się na niej jeździć na oklep. Na razie nie mam siodła ponieważ nie mam kasy Sad ale myślę zarobić na następne wakacje . Klacz jest bardzo spokojna w stosunku do ludzi . Pierwsze jazdy trochę burzliwie odbywały lecz to już za nami . Wink Pozostało mi się teraz porozumieć z koniem abyśmy byli że tak napiszę jednością . Chce aby ta jazda zarówno mi jak i klaczce przynosiła frajdę a nie tylko przymus .
Bardzo was proszę o wszelkie nawet drobne porady Razz i z góry dziękuję .
Może ktoś zechce mi opowiedzieć swoją historie, błędy ,niedociągnięcia, związane z początkami nauki swego pupilka na pewno za ciekawieniem przeczytam . By powiększać swą wiedzę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim co powinno być najważniejsze konia zajeżdża się w wieku 3 lat
Drugie przy zajeżdżeniu konia staramy się przez te pierwsze jazdy jeździć kłusem anglezowanym żeby odciążyć konia i zapewnić mu większy komfort bowiem kłus anglezowany jest wskazany dla młodego konia

Rada odstaw konia jeszcze na rok a w tym czasie odłóż sobie na siodło te najtańsze pffify chodzą już od 600zł razem z czaprakiem ogłowiem i całym wyposażeniem siodła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że 2 letni koń nie jest jeszcze gotowy do wożenia jeźdźca. I nie ważne czy to koń lekki czy pociągowy (spotkałam się z opinią, że na pociągusach można już jeździć w tym wieku bo są masywne ...) dla mnie to dalej końskie dziecko, które ciągle rośnie i powinno cieszyć dzieciństwem na pastwisku z innymi końmi. Proponuję poczekać z tym jeżdżeniem jeszcze rok. Koń odwdzięczy ci się za to dłuższym zdrowiem na stare lata. Z ziemi też można z koniem się bawić i popracować. Jeśli chcesz konia bardziej poznać zachęcam do poczytania czegoś o naturalu.
Co do kupna siodła - jeśli kupisz je teraz to niedługo będziesz musiał wymienić je na inne ponieważ koń (szczególnie tak młody) ciągle jeszcze rośnie i się rozwija.
Pozdrawiam!
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze wszyscy na ten wiek lecz zastanawia mnie fakt ponieważ ludzie zaczynają takimi konikami pracować w polu . Oczywista sprawa że nie ciężko , każdy stara się od małego uczyć aby późnej było lepiej i konik słuchał. Jakoś nic specjalnego tym zwierzętom się nie działo i nie dzieje .
Wiadomo że nie chodzi mi o to aby na tej małe klaczy jeździć nie wiadomo jak lecz raz na jakiś czas chyba nie zawadzi???
Powrót do góry
konik13
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami we wszystkim. Jeśli chodzi o zajeżdzanie konia, w jakim stopniu jeździsz żeby go w miarę dobrze ułożyć? Może poproś kogoś znajomego kto dobrze jeździ żeby Ci pomógł (chyba że nie potrzebujesz pomocy Wink )
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to chodzi że nie mam nikogo do pomocy nikt koło mnie nie jeździ o przepraszam jest jeden odważny kolo ale to jet porażka szkoda gadać hehe po prostu żal . Staram się jak najlepiej ułożyć moją małą gniadulkę .
Jak już na niej wyjeżdżam to w ciche miejsce wieczorkiem i pomału staram się pomału zachęcić do współpracy Smile
Powrót do góry
Mela
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bleid, a co Ty chcesz tego konia nauczyć??
Co potrafisz zrobić z koniem poza pracą w polu czy w lesie?
Ile czasu spędziłeś w siodle?
Czy ktoś Cię uczył jazdy konnej czy jesteś samoukiem?
Czy przeczytałeś chociaż jedną książkę na temat jazdy konnej?
Czy przeczytałeś chociaż jedną książkę na temat uczenia koni?

Bez tych informacji nie wiem za bardzo jakich rad potrzebujesz.
konik13
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Sie. 2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bleid23 moge zapytać skąd jesteś? Wink
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klaudusia1015 napisał:
Przede wszystkim co powinno być najważniejsze konia zajeżdża się w wieku 3 lat

Biedne konie. Ja wolałbym, żeby konie nie były zajeżdżane.

Natomiast jeśli chodzi o ujeżdżanie, to konie wyścigowe ujezdżane są wcześniej i nie dzieje im się żadna krzywda. Ja myślę, że nie ma jedynego słusznego wieku do rozpoczynania pracy z koniem. Myślę, że decyduje rodzaj pracy - co robimy, z jakim obciążeniem itp.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
konik13
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale konie wyscigowe mają lżejsze siodła i jeźdźcy są drobnej postury.
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do koni wyścigowych owszem ale jak szybko te konie odchodzą na emeryturę???

Co do koni pociągowych idą do roboty w wieku 2 lat ale w bryczce
koń rośnie do 5 roku życia do 3 rozwija się najbardziej popatrzcie na konie zajeżdżane w wieku 2 lat i na ich kręgosłupy wydaje mi się że sami możecie odpowiedzieć sobie na to pytanie
a co do pracy z koniem
z koniem pracować można od pierwszych dni życia i nie trzeba mu zakładać siodła i na niego wsiadać żeby koń był posłuszny kwestia tylko dobrego przygotowania pod siodło
a z ciekawości pytam jakiej rasy jest twój konik???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój konik jest rasy małopolskiej lecz jest to trochę mieszaniec tak sadze gdyż ludzie nie dbają o zachowanie czystej rasy koni pociągowych .
Wiadomo że są i konie rasowe pociągowe lecz to przeważnie gdy są do nich dopłaty:)
Powrót do góry
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym chciał nauczyć konia kila prostych sztuczek nie do szpanu itd. lecz czytałem że poprawia to kontakt z koniem Smile
za czołem czynić ku temu czynić postępy postanowiłem że nauczę ją :cześć: hehe tzn dźwigania prawej nogi i pomału odnoszę pierwsze sukcesy .

Fakt ujeżdżałem ja trochę lecz postanowiłem zaprzestać aż będzie miała 3 lata do tej pory będę pracował z nią z ziemi . A co do pracy to będzie pracowała to już odemnie nie zależy tylko od mojego taty bo to on jest właścicielem Sad
Powrót do góry
konik13
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.konie.biz/modules.php?name=News&file=article&sid=560

niektóre kawałki tekstu są ciekawe Wink

A co do tego że poczekasz jeszcze trochę z jeżdzeniem na niej to się bardzo ciesze. Pomysł z pracą z ziemi jest bardzo dobry, życzę powodzenia. Smile
bleid23
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 30 Sie. 2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuje Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: