Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szpat :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniass_17
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sro. 11 Lis. 2009, 13:33    Temat postu: Szpat :( Odpowiedz z cytatem

Mam wałacha który okazalo się ma szpat w tylnej prawej nodze:(. Niestety musiałam go podkuc calkowicie bo sciaral sobie strasznie kopyta. ma ograniczenia ruchowe w nodze i ciągnie ją po ziemi. Czy ktos zna jakikolwiek dobry sposob na zlagodzenie bólu czy tez moze powstrzymanie dalszego rozwijania sie wstretnego chorubska?... Jakie są ceny mniej wiecej.
tomekpawwaw
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sro. 11 Lis. 2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim jak najwięcej swobodnego ruchu i regularna, lecz niezbyt ciężka praca. Unikamy pracy na twardym podłożu i trzeba pamiętać, że taki koń wymaga dłuższego "rozruchu" w stępie i wolnym kłusie. Można spróbować podawać preparat "cortaflex" zalecany przy problemach ze stawami . Nie wiem jaka jest skuteczność przy szpacie, ale wypróbowaliśmy na koniu ze zwyrodnieniami w stawie pęcinowym i pomagało. I oczywiście rozgrzewające wcierki w staw skokowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tez_ja
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sro. 11 Lis. 2009, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomekpawwaw napisał:
I oczywiście rozgrzewające wcierki w staw skokowy.

Czy na pewno rozgrzewające? Chyba nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: