Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

palcaty,palcaty,ostrogi.......czy aby konieczne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Broker
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 20 Lut. 2010, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to błąd ( ja też tak kiedyś robiłam, przyzwyczajenie niestety robi swoje Very Happy ) ale po wewnętrznej koń chyba lepiej go widzi (tak mi ktoś powiedział) nie wim, czy to prawda. Wink

A gdzie powinien być prawidłowo trzymany palcat? (gdy go nie używamy), przy łopatce konia, czy oparty na naszym udzie, czy jeszcze jakoś inaczej?

Wg mnie przy łopatce, bo jak oprzemy na udzie, to automatycznie nadgarstek wykręca nam się w bok, ale może niech ktoś mądrzejszy się wypowie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Nie. 21 Lut. 2010, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TakaTwarda! napisał:

A jaki palcat powinno się stosować? Korzystam jedynie ze skokowego, tj. 55 cm. Moje umiejętności są gdzieś pomiędzy "kiepsko-" a "średnioujmujące", nigdy nie miałam do czynienia z ujeżdżeniowym, znaczy się tym długim. Błąd?
No i korzystając ze skokowego były właśnie dwa miejsca: łopatka i zad, nigdy za łydką. Shocked
A co do ręki - trzymam w prawej, bo szczerze mówiąc, jest mi tak wygodniej. Błąd??
Z góry dziękuję za odp. Very Happy

z której strony palcat- odpowiedział już TB Smile
Jaki? No, ja jeżdżę na ujeżdżeniowym, bo użycie go nie powoduje ciągnięcia konia za mordkę, tudzież konieczności wypuszczania wodzy z rąk. Ale- pierwsze ileś tam lat jazdy konnej jeździłam na skokowym i najwyraźniej też się dało Wink. Umiejętności nie bardzo decydują o długości bata- raczej pomysł instruktora na jazdę i ogólna jego wizja. Gdy prowadzę jazdy, to dzieciaki na kucyczkach mają najczęściej skokówki i to starczy, ale na koniu od 140 cm wzwyż wolę jak mają ujeżdżeniówki- ale nie twierdzę, że to lepsze, po prostu tak wolę.
jakby były jakieś pytania- piszcie śmiało, na razie muszę lecieć na jazdę(piszę ze stajennego kompa Smile)
pozdrawiam
ewik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
TakaTwarda!
roczniak
roczniak

PostWysłany: Pon. 22 Lut. 2010, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DziękujęSmile
Ciekawość i głód wiedzy - zaspokojone w stopniu podstawowym Very Happy
A co do miejsca trzymania - przykładam do swojego uda. Konie przecież czują nawet, jak na nie mucha usiądzie (prawda li to? - bo pewna osoba mi to zawsze powtarza), więc przytrzymywanie na łopatce może być dla zwierzaka irytujące. Tak myślę... No bo jadąc może się zdarzyć, że będziemy go przypadkowo lekko pukać, poruszać palcatem itd. Tyle że dłoń jest nieprawidłowo ustawiona, jak trzymam palcat na udzie. Ale inaczej się chyba nie da. No chyba że sobie wsadzę z tyłu w spodnie Razz
Chyba że głupoty wypisuję, to mnie prostujcie Shocked Ale ja tylko powtarzam, czego się nauczyłam Rolling Eyes Nikt mnie nigdy nie uświadamiał co do miejsca uderzania palcatem Shocked
No i jeszcze raz dzięki ewik:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 06 Mar. 2010, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękujem za dobre rady... Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: