Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Splątana grzywa - coś dziwnego....
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TakaTwarda!
roczniak
roczniak

PostWysłany: Pon. 26 Kwi. 2010, 21:31    Temat postu: Splątana grzywa - coś dziwnego.... Odpowiedz z cytatem

Droga Szkapo! Byłam ostatnio w znajomej stajni. Zobaczyłam tam coś dziwnego... Kilka koni miało mocno splątaną grzywę. Wyglądało to mniej więcej tak, jakby ktoś daaawno temu je uczesał (ale na pewno nikt tego nie robił). Grzywa prawie cała wyglądała normalnie, a w kilku (2-3 miejscach) były grube na jakieś 2 cm, może więcej) strąki - poskręcana mocno i regularnie, bardzo dokładnie, grzywa, od nasady po końce. Zawsze dwa strąki obok siebie i na końcu złączone w jedno. Właściciel rozmawiał z weterynarzem i podobno są to "jakieś robaki" - nic więcej nie wiedział (chyba ani właściciel, ani weterynarz). Wierzyć mi się nie chce, że to jakieś żyjątka Shocked Może jednak...? Wie ktoś może co to takiego i jak to leczyć??? Konie nie wykazywały oznak zdenerwowania ani nic... Wujek google mi nie pomógł Sad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 26 Kwi. 2010, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzygi!
Ani chybi, strzygi poplątały koniom grzywy!

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm...mogłbyś rozwinąć wątek???
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STRZYGI?? T.B.! Napisz coś więcej na ten temat! Jak to wygląda? Baranek Chyba są niewidzialne, bo ich nie widziałam! Czy jest groźne dla zdrowia koni? I jak się tych potworków pozbyć? Preparaty jakieś? Co zrobić z tą grzywą - obciąć strąki?
klaudusia1015
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wygląda to na zasadzie dredów???
ja miałam kobyłę od handlarza i miała taką grzywę i ogon no cóż grzywę przycięłam bo i tak poprzerywana była i w dredach a ogon wystarczy codziennie czesać umyć i najlepiej jakąś odżywką do rozczesywania najlepiej z jedwabiem ja używam normalnych odżywek dla dzieci i super są i tanie codzienne czesanie i po 2 tyg ogon jak nowy coś takiego może się też robić od błota na moje nic poważnego masz może jakieś zdjęcia ja niestety nie mam zdjęć mojej bo bym pokazała jak to tragicznie wyglądało
normalnie jak by ktoś nieudacznie chciał zrobić dredy i coś przy tym przypominającego łupież ale może był to zwykły brud bo po umyciu nie było śladu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
TakaTwarda!
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dokładnie, to coś w stylu dredów! Czyli co - samo z siebie?
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzygi i zmory

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TakaTwarda!
roczniak
roczniak

PostWysłany: Wto. 27 Kwi. 2010, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och, T.B. Sadomaso Dorosło nie oznacza poważny, widzę. Hmpf...

Laughing Laughing Laughing Laughing
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 28 Kwi. 2010, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Oj. tebe, tebe.... Smile
roczniak
roczniak

PostWysłany: Nie. 02 Maj. 2010, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabobony nadal krążą po świecie!!! Shocked Stajenny powiedział, że każdy koń powinien mieć w boksie... lusterko! Wtedy koń może się zobaczyć w lusterku i żadna zmora nie wejdzie w grzywę Laughing Ja mu dam lusterko! Ja mu dam zabobony! Jak wezmę wodę święconą, jak kropnę, jak krzyżyk na czole koniowi zrobię, to zaraz zmory wylezą!
Umyje się grzywę, utnie strąki, wyrówna, rozczesze - wszystkie zmory znikną Razz
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 02 Maj. 2010, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez zabobonów? Niemożliwe! Laughing Lepiej z zabobonami, bo potem możemy np. nie znaleźć męża Surprised hehe
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 03 Maj. 2010, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha ja kiedyś szukałam 3h 4 listnej koniczyny żeby pod czaprak na zawody włożyć haha ale szczerze powiem jedno mi się spełnia jak kopystki z głową konia używam zawsze coś nie miłego na jeździe mnie spotyka i żadnej takiej w stajni u mnie się nie znajdzie:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
panna Immortal
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 04 Maj. 2010, 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, u nas kiedyś były....a teraz nie ma1 Co za zabobonni ludzie! Laughing
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Wto. 04 Maj. 2010, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aja mam na to sposób jak to rozplątać Laughing Laughing Laughing poczytajcie -czy kończy pies... Wink
Powrót do góry
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Czw. 13 Maj. 2010, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam to samo... tylko, że u mnie te 'strąki' dodatkowo w niektórych miejscach wyglądały jakby kawałek warkoczyka... Shocked
ja myślałam, że ktoś przyłazi mi na pastwisko i plącze grzywę dla koni, to porozmawiałam z takim dziadkiem (obok jego domu pasą się moje koniki) i on mi powiedział, że to zmory. Brzmiało to dla mnie co najmniej dziwacznie, ale jak zaczął mi więcej opowiadać to jednak się wystraszyłam tak troszkę Razz Tym bardziej, że mówiła mi to osoba starsza, która miała wiele do czynienia z końmi. Między innymi powiedział mi, że taka zmora może zamęczyć konia i był już taki przypadek gdzieś tam i kiedyś tam.
Dziadek starał się ustalić czy to na pewno zmora no i wszystko wskazywało na to, że jednak tak.
Kobyłki które miały w ten sposób plątane grzywy, schudły i to widocznie. I nie można tego zwalić na to, że były zarobaczone, bo są regularnie odrobaczane. A dziadek mówił: 'jak zmora przychodzi do konia to koń chudnie. a te Twoje szkapy to takie marne się zrobiły'
Następna sprawa która się potwierdziła: Dziadek mówił, że jak zmora do konia przyjdzie to koń z rana jest zdenerwowany i może być spocony.
Moje co prawda nie były spocone, ale potrafiły mieć niezłe jazdy z rana. i to te które zawsze były spokojne i nie można tego zwalić na ruję.
Jedni ludzie uważają, że zmory to legenda itp, ale pamiętajmy że w każdej legendzie jest ziarnko prawdy. i ja jednak wierzę w te zmory.
A! dziadek mówił, że NIE WOLNO obcinać tych strąków, trzeba się męczyć i rozczesywać.
Jeśli ktoś dalej zainteresowany tym jest to dziadek też mówił, że na przewciwko boksu konia powinno być lusterko, bo jak zmora przyjdzie i sie w nim przeglądnie to się przestraszy i ucieknie. i wtedy lusterko może pęknąć. u mnie rozprawił się on ze zmorą w ten sposób: przyszedł z wodą święconą, poświęcił, pomodlił się, zaczął krzyczeć 'WYJDŹ ZMORO Z TEJ STAJNI! DAJ SPOKÓJ KONIOM ZŁY DUCHU!'
Noooo i... 'Warkozyki' przestaly się robić... Aż sama nie wiem co o tym myśleć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: