Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego (wg Kuhajlan) nie lubicie westernu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Wto. 18 Maj. 2010, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuhajlan napisał:
kiełzno, dokładniej munsztuk. Sorki, terminu wędzidło użyłam odruchowo... Embarassed

Skrucha, to podstawa.
Masz rozgrzeszenie. Wink

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 18 Maj. 2010, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale cóż to wnosi do tematu?
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 19 Maj. 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałam tych kajdan ale znalazłam tylko kolejną sweet focie:

evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Czw. 20 Maj. 2010, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najdziwniejsze to jest to że ludzie tak sobie umyślili że w danym stylu im się podoba jeździć i trzeba się trzymać sztywnych reguł bo takie są zasady. I "niby" wykorzystuje się do tego konie które są do tego przystosowane ale czy aby na pewno?popieram antonuwke niektóre konie to wyglądają jakby miały się zaraz rozpłakać i uciec daleko od tego zgiełku. A najbardziej to mnie wkurza ta rywalizacja między jeźdźcami - prestiż a bo kto jest lepszy , co ja nie skocze takich przeszkód? ja nie zmuszę do tego konia? łupi wymysł ludzi a jak koń się boi albo nie chce tego robić to taki jeździec zlezie że już tak napisze z konia i zacznie okładać go batem??? i to jest ta miłość do koni? albo jakieś dziwne wymyślne wędziła które jak wszyscy wiedzą są w najczulszym miejscu konia , jakieś ostrogi, baty .... jeźdźcy za 3grosze... miłośnicy - od bicia i katuszowania koni.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Czw. 20 Maj. 2010, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże jaki słowotok...
evaQnik napisał:
popieram antonuwke niektóre konie to wyglądają jakby miały się zaraz rozpłakać i uciec daleko od tego zgiełku.

Ja też się zgadzam. Szczególnie warto obejrzeć rozprężalnię przed zawodami ujeżdżania. Rollkur rollkurem popychany a przy tym rollkurze kolejny rollkur.

evaQnik napisał:
albo jakieś dziwne wymyślne wędziła które jak wszyscy wiedzą są w najczulszym miejscu konia , jakieś ostrogi, baty

Jeżdżę na munsztuku, czasem używam ostróg i bata! HA HA HA Ależ ja jestem zUa!!! Normalnie do szpiku kości i jeszcze głębiej!!! Twisted Evil Twisted Evil
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pią. 21 Maj. 2010, 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ej.... nie chodziło mi konkretnie o ciebie!!!! pisałam ogólnie to co zdążyłam zobaczyć w moim stajennym życiu. Nie wiem jak ty zachowujesz się do koni jak je traktujesz dlatego się nie wypowiadam na twój temat. Generalnie mnie dziwią takie wymyślne rzeczy stosowane do koni. Jedna dziewczyna(oczywiście bez nazwisk) potrafiła zejść z konia i za jego nieposłuszeństwo , ustać przed nim i zacząć okładać go batem, tak że koń "tańczył" wokół niej dębując.
Powrót do góry
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 21 Maj. 2010, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byś miała do czynienia z końmi trudnymi, ogierami w otoczeniu kobył albo płochliwcami- panikarzami to by cię nie dziwiły.
A co do tej dziewczyny- najprawdopodobniej postąpiła błędnie.
koniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm nieraz jeździłam na ogierze wraz z kobyłami, na zwykłym wędzidle, bez żadnych "dodatków" i wszyscy przeżyli... i było to kilkanaście lat temu... nie twierdzę, że ogier musi być generalnie nakręcony, bo kobyły, no ale jeśli tak jest, to znaczy, że jeździec nie panuje nad takim koniem i zamiast zakładać ogierowi ostre wędzidło, to chyba lepiej pomyśleć nad zmianą jeźdźca... A tak swoją drogą, to ogiery jakoś startują w przeróżnych zawodach i nie mają z reguły zapędów do krycia wszystkiego co popadanie dookoła... a co do trudnych koni, to czasem mam wrażenie, że 99% takich przypadków to nie trudne konie, tylko konie, które mają (lub kiedyś miały) problemy z jeźdźcem/człowiekiem... problemy z reguły nie biorą się znikąd, tylko są najczęściej efektem złego postępowania... stosowanie coraz ostrzejszego kiełzna wydaje się być tylko pogłębianiem tego stanu i pozornym panowaniem nad koniem... takie mam czasem odczucia, bo jak to jest, że niektórzy potrafią zapanować nad tymi "złymi" ogierami i trudnymi końmi siedząc na nich na oklep i jadąc tylko ze sznurkiem (ja tego nie miałam okazji próbować, tzn. oklep tak nawet na kantarze, ale wracając na kobyle z pastwiska), ale niejeden filmik już oglądałam... i jakoś się dało... I tutaj oczywiście nieważne czy to west czy styl angielski, bo takie rzeczy zdarzają się we wszystkich stylach, tylko chcę powiedzieć, że stosowanie patentów, bo "koń jest trudny" lub jest ogierem, jest nierzadko drogą donikąd...
Powrót do góry
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie.
A co do ogierów- mamy jednego, bezdzietnego, który może chodzić z klaczami bez problemu na zwykłym kółkowym ale drugi, wielokrotny ojciec na wypady z kobyłami ma zakładany pelham i jest to w 100% uzasadnione i przynosi pozytywne rezultaty.
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniara-właśnie o to mi chodziło tylko ładniej ubrałaś to w słowa Brawko Brawko Brawko OK! i popieram Smile
Powrót do góry
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA DRASTYCZNE! Saddlebred w ruchu. Tak jak pisałam: te konie już w wieku 2- 3 miesięcy mają skrępowane nogi specjalnymi kajdanami i podkowy na 10- centymetrowym obcasie. A pozatym... jeździec... Baranek
antonuwkaa
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ci ludzie nie potrafią korzystać z naturalnego piękna konia, starają się robić z nich nie wiadomo co Mad
Powrót do góry
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 22 Maj. 2010, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie... Głupi amerykanie... jak zawsze muszą przesadzać...
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sro. 26 Maj. 2010, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuhajlan napisał:
może chodzić z klaczami bez problemu na zwykłym kółkowym

Nie wiem co to jest "zwykłe kółkowe".
Podzielam za to ogólny pogląd Koniary, że "im mniej talentu, tym więcej patentu". Owszem - z ogierami trzeba obchodzić się uważniej, z wielu względów, ale rzecz nie polega na ich poskramianiu, tylko na wychowywaniu. No i na nieprowokowaniu niebezpiecznych zachowań.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pią. 28 Maj. 2010, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwykłe kółkowe czyli zwykłe wędzidło- stajenna nazwa.
Ja nie uważam, że ostrzejsze wędzidło, ostrogi, baty to zUo jednak nie pochwalam następującego procederu: daje się je do ręki idiotom.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: