Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Studium Hodowca Koni
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Czw. 13 Maj. 2010, 21:05    Temat postu: Studium Hodowca Koni Odpowiedz z cytatem

Jeśli taki temat był to przepraszam, ale sądze że chyba jednak nie było, bo jeśli chodzi o tego typu edukacje to jest przeważnie poruszana kwestia gimnazjalistów, którzy chcą pójść do Technikum hodowli koni. A moja sprawa jednak jest trochę inna:
Skończyłam Technikum Rolnicze. na studia jak na razie się nie wybieram, ale jednak chciałabym zdobyć jeszcze jakąś wiedzę. I tak się ciągle zastanawiam nad studium o profilu hodowca koni. Wiem, że jest takie w Czarnkowie i Piasecznie. i zwracam się do Was z pytaniem, czy wiecie może jak tam jest? Czy w ogóle warto składać papiery? Jeśli chodzi o kwestie tego, że na takim profilu jest dużo zajęć związanych z rolnictwem to mi to nie przeszkadza-powtórka zawsze się przyda Wink
Jestem ciekawa ile taki profil ma tak naprawdę związanego z końmi, oprócz wdzięcznie brzmiącej nazwy?
I jeśli macie jeszcze jakieś studium do polecenia o tym samym profilu to będę wdzięczna Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Pią. 14 Maj. 2010, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Olsztynie na UWMie jest kierunek Hodowla koni. Sporo osób na to idzie co roku. Wiem, że w ramach wf-u jest jazda konna. Pierwsze rok takich studiów jest bardzo ogólny i dopiero potem wchodzą przedmioty związane z końmi.
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 15 Maj. 2010, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że jak na razie ja się nie wybieram na studia Razz To dopiero potem, może za rok. Maturę chcę z chemii jeszcze napisać, a w tym roku jej nie brałam.
A jeśli chodzi o ten kierunek na UWMie to go odradzam wszystkim. Długo się nad tym zastanawiałam, rozmawiałam z osobami które skończyły ten kierunek, z wykładowcami i wszyscy mówili 'Nie warto. Zawiedziesz się' Poza tym jak będę wybierała studia to chcę iść na takie po których będę mieć pracę, a po tym kierunku? Raczej to wątpliwe, PGRów już nie ma, a to tam było zapotrzebowanie na zootechników.
Na studium o takim profilu chcę iść tylko i wyłącznie dla siebie, żeby się dowiedzieć czegoś nowego, czegoś co pomoże mi w obcowaniu z końmi. Poznam tam nowych ludzi, którzy mają do czynienia z końmi, a wiadomo: co człowiek to inne doświadczenia którymi się warto wymienić.

A jeśli chodzi o konie kortowskie to... Nie miałabym sumienia nawet wsiąść na takiego konia z tej stajni. One nie wiedzą co to jest pastwisko. Tylko boks i trening, czasami sporadycznie są wyprowadzane na trochę na łąkę. Poza tym co to za stajnia, która sprzedaje konia na mięso? Może słyszeliście o Passacie. był ich koniem, miał kontuzje nogi przez co nie można było na nim jeździć. Nie liczyło się dla nich to, że koń przez wiele lat służył im swoim grzbietem, ważne było to żeby nie stracić i w efekcie miał być sprzedany na mięso. Całe szczęście Pegasus go wykupił.
Powrót do góry
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 15 Maj. 2010, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze jedno: na UWMie nie ma kierunku hodowla koni, tylko jest bioinżynieria zwierząt, a hodowla koni to tylko specjalizacja, która się wybiera w późniejszych latach studiów. I tak jak wspomniałam wcześniej: nie warto tam iść, bo zajęć końskich ponoć jest mało i można tylko się zawieść na tej specjalizacji.
Powrót do góry
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 15 Maj. 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty słyszałaś a moja siostra studiowała na tym kierunku i naprawdę nie jest tak źle jak mówisz.
A jeśli zależy ci na obcowaniu z końmi to nie prościej byłoby popytać o pracę w jakiejś stajni/stadninie?
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 15 Maj. 2010, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może akurat dla Twojej siostry się spodobało Wink Bo ja naprawdę nie słyszałam żadnej pozytywnej opinii... Zarówno od studentów jak i ludzi którzy tam wykładają.
Praca w stajni? Mam ją u siebie pod domem z własnymi końmi Smile
Chodzi mi o wiedzę, którą mogę posiąść dzięki pójściu do takiej szkoły.
Ok- niby tego samego niby mogę się nauczyć z książek, z internetu itp, aczkolwiek nie koniecznie, bo wiadomo, że w internecie nie wszystkie wiadomości są wiarygodne. A poza tym taka szkoła dałaby mi też dokument o wykształceniu, a może akurat kiedyś mi się przyda.
Powrót do góry
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Czw. 20 Maj. 2010, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LADNA8989!!!!!!! mówisz o tym roku? żeby zacząć od wrześnie???? wow ... może ty masz więcej info... też zastanawiam się na pójściem na policealne dwuletnie technikum hodowli koni. Jedyne miejsce jakie znam to Bolesławowo. Z jakiego jesteś rejonu??? mam straszny dylemat czy iść - bo tak jak ty sądzę że taka wiedza z thk byłaby przydatna i taka od wewnątrz, że tak to ujmę. tyle co czytałam to przyjmują tam podania ze świadectwem ukończenia szkoły średniej do 20sierpnia. Idziemy razem??? haha
Powrót do góry
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Czw. 20 Maj. 2010, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie jest tam fajnie kilku znajomych właśnie tam kończyło technikum i nie żałują.Dołączam linka: http://www.szkolnictwo.pl/szko%C5%82a,policealna,Boles%C5%82awowo,A00129,Zesp%C3%B3%C5%82+Szk%C3%B3%C5%82+Rolniczych
Powrót do góry
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 20 Maj. 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra skończyła to technikum i bardzo sobie chwali aczkolwiek poziom jakiś mega powalający nie jest. No i generalnie uczniowie są wykorzystywani do wszystkiego w ramach praktyk np. wykopywanie buraków, karmienie świń, zbieranie kamieni z pola.
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pią. 21 Maj. 2010, 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to fajnie:) a dawno temu kończyła? ale była w 4-letnim czy na zaocznych? no wiesz jeśli chodzi o poziom podstawowych przedmiotów to mi zbytnio nie zależy w końcu już jestem po technikum i mam maturę już napisanąSmile a orientuje się może jak to wychodzi z kosztami za to zaoczne dwuletnie?bo nie bardzo mogę to znaleźć na ich stronie i jakiś plan nauki jak to wygląda?no wiesz może jak zaocznie to nie zdążymy zbierać tych kamieni he he:) zresztą mi to aż tak nie przeszkadza grunt , że będę miała papier i trochę więcej porobię takich rzeczy czy to przy koniach itp.
Powrót do góry
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Pią. 21 Maj. 2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była w 4 letnim technikum a kończyła w 2008 roku. Niestety nic na temat zaocznej nauki nie wiem.
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 24 Maj. 2010, 08:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

evaQunik, to co ? Chyba się wybieramy razem? Very Happy
Powrót do góry
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 24 Maj. 2010, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no najwidoczniej!!!! A tak! A tak! Atak! ale wiesz co byłam tam teraz w sobotę(22.05) niespodziewanie-kumpel zrobił mi wycieczkę-tam jest rewelacyjnie... wszystko sobie dokładnie obejrzałam, zobaczyłam, konie, gospodarstwo,szkołę, internat-bajera normalnie:) musimy się jakoś zgadać ???Kiedy będziesz składać papiery?
Powrót do góry
evaQniK
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 24 Maj. 2010, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://boleslawowo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26 na tej stronie jest u dołu więcej info na ten temat . A jak poszperasz jeszcze po tej stronie to można znaleźć jak to wygląda z planem zajęć, galeria zdjęć, jest podanie do pobrania. Ja jestem na razie cała na tak:D
Powrót do góry
ladna8989
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 24 Maj. 2010, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wcześniej się pytałaś skąd jestem, no to ja jestem z okolic Olsztyna, a Ty? Smile
Teraz tak patrzę na tą stronkę i z tego co zrozumiałam to trzeba pisać egzamin, żeby się dostać Question
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: