Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie mogę się powstrzymać xD

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 12 Cze. 2010, 12:47    Temat postu: Nie mogę się powstrzymać xD Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale muszę się wam pochwalić! Nie mogę się powstrzymać... Smile
Otóż zaraz po zakończeniu roku szkolnego jadę na trzy tygodnie do cioci do Portugalii. Ma ona duuużą stajnię. UWAGA! Będę się uczyć klasycznego stylu Portuguese i naturalu!! Shocked Mało tego- jeśli styl Portuguese mi się spodoba to ciocia sprezentuje mi cały tego typu rząd na konia (w Polsce jest on dość drogi). Naturalu będzie mnie uczył trener z jej stajni, który się tym zajmuje można powiedzieć zawodowo. Natomiast Portuguese będę się uczyć od cioci i jej męża. No a potem wiadomo "Idź i głoś słowo moje". xD Cieszę się jak mało kiedy. Sorki, musiałam się poprostu pochwalić... Smile
koniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 12 Cze. 2010, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a możesz coś więcej o tym stylu napisać? na czym polega, do czego jest bardziej podobny (west, klasyczny angielski, a może zupełnie coś innego), jaki jest rząd jeździecki Smile z ciekawości, bo w ogóle nic na ten temat nie wiem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 12 Cze. 2010, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten styl praktycznie nie zmienił się mimo wpływów z reszty europy. Jest trochę podobny do Doma Vaquera a poza tym to bardziej angol. Jeździ się na munsztuku jedno lub dwu kiełznowym. Siodło ma kwadratową tybinkę i łęki dosłownie trzymające jeźdźca w siodle. To protoplasta westernu. Od konia wymaga się pełnego podstawienia i zebrania ale powoduje się to poprzez systematyczną pracę i skupienie konia. Dla jasności: ŻADNEGO ŁAMANIA SIŁĄ. Konie są ujeżdżane w wieku 4- 5 lat aby były dojrzałe psychicznie. Używa się zwykle wałachów i ogierów. Klaczy rzadko- taka tradycja. Jakieś pytania? Smile
koniara
roczniak
roczniak

PostWysłany: Sob. 12 Cze. 2010, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkiem ciekawie brzmi, a jakie konie ma Twoja ciocia, rasy portugalskie, czy nie tylko, oczywiście pamiętaj o obszernej fotorelacji po powrocie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak znam życie to z tego całego podniecenia zapomnę aparatu... ale ten w komórce będę mieć napewno.
Ciocia ma Andaluza (wałacha), dwa Lusitany (wałacha i kobyłkę) i Lipicana (ogierek). Co prawda lipican jeszcze nie chodzi pod siodłem bo ma dopiero dwa lata i najprawdopodobniej już niedługo będzie ogierem. To są jej prywatne konie. Stajenne to głównie Andaluzy i Folbluty jednak jest też piękna klaczka kucyka szetlandzieko o imieniu Luar co w języku portugalskim oznacza "światło księżyca". Jest ona o tyle ciekawa co jako jedyny koń w stajni na lonży potrafi wykonać capriolę i ma niezwykle ciekawą maść: jakby srokato-karo-myszatą.
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczymy na fotorelację - na bieżąco lub po powrocie. Smile

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoniłam do cioci i spytałam czy będzie tam internet. Powiedziała, że będzie ale również mi zapowiedziała, że zaplanowała mi już tyle atrakcji, że raczej nie będę miała czasu na cykanie sobie "słitfoci" a po powrocie do pokoju będę myślała tylko o tym, żeby się jak najszybciej położyć xD Szykuje się niezły obóz kondycyjny Very Happy
.Aś.
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ciocia ci nie pocyka słitfoci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG WP Kontakt
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciocia nie bo jak będzie mnie uczyć to sama będzie siedzieć na koniu ale tak jak pisałam- ona ma stajnię. Taką normalną z pensjonatem także może zakumpluję się z kimś i jemu wręczę aparat Smile
Kuhajlan
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 13 Cze. 2010, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym razie coś wymyślę, żeby wam przemycić jakieś zdjęcia Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: