Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żywienie - proszę o radę!!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angelique
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 05 Sie. 2011, 01:17    Temat postu: Żywienie - proszę o radę!!!! Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie- co powinien dostawać do jedzenia koń i w jakich mniej więcej proporcjach?
W sumie wiem, że naiwnie pytam, bo każdemu wiadomo, że minimum owies i siano, ale... w stajni gdzie trzymam swojego konia, nie dają zwierzakom siana. Do października go podobno nie dostaną, bo właściciel nie ma!!! I tak już od dwóch miesięcy- plus/minus... Za to konie mają słomę, jako namiastke i dużo owsa, bo jest akurat na stanie ;/ Właściciel mówi, że konie chodzą po pastwisku, to nie potrzebują siana, ale to pastwisko tylko przez pierwsze dwa dni wygląda w przybliżeniu jak pastwisko, potem niestety trawa jest już mocno przerzedzona i widać ziemie;/ Konie często wyrywają ją zapiaszczoną z korzonkami. Szczerze napiszę, że po paru tygodniach takiego wypasu, taśmy od pastucha są przestawiane i konie ( 10 szt) idą na nowe , odrośnięte pastwiska... Ale czy to jest to? Pastwisko które zastapi siano, w moim laickim pojęciu to bezkresne morze traw! Nie wiem co mam myśleć... Mój koń nie miał siły... Opychał się słomą, zawsze miał mokro w boksie bo cała ściółka była wyżarta... Myślałam, że on zrobił sie leniwy... Ale najbardziej leniwy ale zdrowy koń, nie brany np przez tydzień pod siodło (zwłąszcza 4 letni) będzie chciał pobiegać!!! Teraz kupiłam mu sama siano i daje pół kostki czy jak to sie fachowo nazywa, na noc... Konik odzyskał chęć do życia:) Biega po padoku i zaczepia inne konie;) A nadmienię, ,że przedtem stal i smutno patrzył w dal...nawet usłyszałam opinię, że ma depresję, bo mu irokeza zrobiłam;/ Nie pierwszy z resztą raz,natomiast rzekoma depresja tylko teraz go dopadła( może krzywo ścięłam? tylko kto mu o tym powiedział, bo w boksach nie ma luster;/? Proszę o pomoc... z przykrością słucham opinii, że za chwile ten koń mnie rozniesie, bo jest teraz przekarmiany, bo przecież jest trawa, bo ma takiego powera, że lata po pastwisku zamiast jeść jak inne konie, które na nic nie reagują... a mi się teraz wreszcie znowu super zaczęło na nim jeździć! Koń chętnie idzie do przodu, reaguje nadal dobrze na mnie, na pomoce np przy zatrzymaniu (tfu tfu tfu)a za to jak fajnie i lekko idzie go teraz zebrać czy w ogóle pracować z nim... Proszę ogromnie o rady! Może ja sobie to tylko wmawiam, może on miał faktycznie depresję a teraz mu z jakichś powodów przeszła??? tylko dziwnie zbiega sie to w czasie z tym dokupionym sianem... A .. i wet też był wzywany...nic nie stwierdził chorobowego...dostałąm tylko witaminy w płynie... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalona
rumak
rumak

PostWysłany: Nie. 21 Sie. 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością koń nie ma depresji Wink Zrobił się taki wesoły bo dostał dobrze jeść. Jeśli jest zbyt energiczny to proponowałabym obciąć mu owies a dołożyłabym siana. Aczkolwiek myślę, że pół kostki na noc + cały dzień na pastwisku (jakie by ono nie było) powinno wystarczyć. Tym bardziej, że koń dostaje owies. Jeśli obawiasz się, że to jednak za mało to proponowałabym jakąś fajną sieczkę albo niskoenergetyczne musli. Mój koń akutalnie nie dostaje w ogóle owsa za to ma trawę i siano pod dostatkiem i na brak energii nie narzekamy Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: