Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Loża Szyderców
Idź do strony 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 12:26    Temat postu: Loża Szyderców Odpowiedz z cytatem

No to ja będę pierwsza. Bardzo proszę o wszelkie uwagi, z zaznaczeniem, czy mam je traktować śmiertelnie poważnie, poważnie, mało poważnie, czy w ogóle niepoważnie Wink W naturze wszystkie moje grzechy wytyka mi Ewik, ale jestem też ciekawa, co wytkniecie mi Wy i czy to się pokryje. Ewik, nie wypowiadaj się, żeby nie podpowiadać! Very Happy
Myślę, że przy każdym zdjęciu, które dawane jest do oceny należy krótko napisać coś o sobie i koniu, żeby Loża mogła dobrać kryteria oceny.
Mój koń - Rytmika - wysłużona rekreacyjna cwaniara, charakterystyczny chód - zanikający kłus Wink W młodości mistrzyni w wyścigu wokół trzech beczek w stylu western i w wyścigu przez pole Razz
Ja jeżdżę od ok. 2 lat u Ewika, najpierw co mniej więcej tydzień, czasami z przerwami, całkowicie rekreacyjnie, a od kilku miesięcy 2-3 razy w tygodniu w Liljówkowskim Klubie, gdzie nadal uczę się podstaw. Nie umiem zbierać konia! Embarassed Smile Proszę o krytykę głównie dosiadu, bo to, że mój koń stoi np. każdą nogą osobno, to wiem... ale w sumie - dawajcie wszystko! Razz

W stój.

W kłusie.

Proszę o szczere, obszerne wypowiedzi, łaskawe oko i nie zniechęcanie mnie do jeździectwa Razz Wink

kenna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta oceną to jest tak, ze chyba ocenić może tylko ten ,kto uczy Very Happy
Ja się spotkałam z róznymi szkołami i to co u jednego jest dobre, u drugiego jest złe, więc jak tu oceniać.
Ale ktoś mądry napewno znajdzie się.
Ale napisz mi, czy to siodło ma wypchane poduszki pod kolana, czy flaki jak w moim?
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rycia, to mądry koń. Patrząc od jej prawego boku - ustawiła się tak, jak każdy przyzwoity koń powinien ustawić się do prezentacji (widoczne cztery nogi).

A Ty jesteś cwana. Reniferku
Co można zobaczyć w stój? Siedzisz ładnie. Chyba, że ktoś chce się przyczepić do takich pierdół, jak ułożenie dłoni (tutaj nie jest "książkowe"). W kłusie widzę tylko tyle, że Rycia chyba usiłuje pyskiem wyciągnąć Cię z siodła, albo Ty próbujesz ją skrócić ciągnąc za wodze. Ale to trochę tak na zasadzie "kazali coś zobaczyć, to wymyślam".

Cytat:
traktować śmiertelnie poważnie, poważnie, mało poważnie, czy w ogóle niepoważnie
Mało poważnie.

Tutaj jest więcej do "podziwiania" (u tego po prawej):

Mocno pomniejszony fragment tego zdjęcia, użyty przeze mnie jako emblemat na forum WWR, wywołał swego czasu "atak spawacza" u pewnego palanta na tamtym forum, a szczególnym przedmiotem ataku były uszy konia. Ja z palantami nie rozmawiam, ale zdjęcie do Kwiatkonia wysłałem i Kwiatkonie - oboje - już się prywatnie wypowiedzieli, dla odmiany skupiając się na jeźdźcu. Będę miał więc materiał porównawczy, jeśli ktoś tutaj też zechce się wypowiedzieć.
Baranek

Dodam tylko, że zdarzenie miało miejsce również w Liljówce - data na zdjęciu.
Może ktoś rozpozna konia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS

A jeśli chcecie zobaczyć prawdziwy luz-blus (albo jak kto woli: lues-blues) u jeźdźca, to tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vill_18
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kłusie wydajesz mi sie lekko pochylona.pierś do medali:P!!!!

Nie umiem zbierać konia!
a gdziesz tam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Appi
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U kenny jakos niczego nie moge sie dopatrzyc,no moze nieco przy mocny kontakt,ale to juz takie moje zboczenie ja lubie widziec koniki na luznej wodzy(to tak na niezbyt powaznie).
A u T.B. to strasznie interesowalo by mnie co mial ktos tam do zarzucenia uszom konia?Ja bym wlasnie powiedziala ze jest w sam raz-jedno ucho skierowane w strone jezdzca swiadczy o koncentracji konia,drugie uwaza na reszte swiata.Moja trenerka(westowa) bylaby zachwycona! A z dosiadu niewiele widac Confused.No moze tyle,ze nie patrzysz gdzie jedziesz,ale na uszy lub szyje konia,ewentualnie kciuki moglyby wskazywac bardziej w gore,reszty nie widac.
Powrót do góry
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TeBie nie o uszy tam chodziło. Choć nie do końca pamiętam istotę tego sporu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Appi napisał:
A u T.B. to strasznie interesowalo by mnie co mial ktos tam do zarzucenia uszom konia?

Tego to się już prawdopodobnie nie dowiemy. Padały z jego strony kategoryczne (tak!) i histeryczne żądania w stylu "jak jesteś taki mądry, to powiedz o czym świadczą uszy twojego konia?!", a ton tych wezwań wskazywał, że należy je czytać "jesteś tak durny, że nawet nie wiesz co strasznego robisz temu koniowi, a pokazują to jego uszy!". Według mnie, to facet nie umiał nawet rozpoznać tego co Ty widzisz - w którą stronę "patrzy" które ucho. Obrazek jest tam malutki, a na zorientowanie się tylko po zarysie uszu facet jest prawdopodobnie za głupi - do tego coś, gdzieś wyczytał no i coś tam mu się uroiło.

W kwestii uszu Kwiatkoń odpisał mi to samo co Ty i jeszcze parę słów na temat takich facetów. Ja z kolei jako uczestnik tych strasznych wypadków jakoś nie miałem wyrzutów sumienia, ale jako człowiek (o czym już nie raz wspominałem) niezwykle skromny Wink - wolałem zapytać.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 06 Sie. 2005, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoss!

Istota była inna. Facet dop...lił się do mnie z tymi uszami tak na marginesie i nie na temat.
Bo mnie lubi. ROTFL
Powrót do góry
dakron
rumak
rumak

PostWysłany: Nie. 07 Sie. 2005, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy T.B. siedzi na śwętej pamięci Brance?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 07 Sie. 2005, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się zgadza - na Brance. Tak trzymać!
Powrót do góry
kenna
rumak
rumak

PostWysłany: Nie. 07 Sie. 2005, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli
Siodło ma wypchane poduszki kolanowe. Ale i tak jest całkiem "nie na mnie", bo gdy ureguluje sobie strzemiona na długość "ujeżdżeniową" i mam dobrze przyłożoną łydkę to pomiędzy kolano a poduszkę dłoń całą mogę wsadzić (tzn. jest ok. 2 cm wolnej przestrzeni). Wiadomo, że wolałabym mieć świetnie dopasowaną ujeżdżeniówkę, ale na tym też w miarę daję radę i nie narzekam Smile

Dziękuję za uwagi i poproszę o więcej - te wszystkie o łydce, pięcie, siedzeniu, pochyleniu, odchyleniu, rękach za wysoko/za nisko itp. to gdzie???!!
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 08 Sie. 2005, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz - nie chcą się bawić w to. Trudno
A na moim zdjęciu - pomimo ciemności - też jednak coś jeszcze widać oprócz tego, co wypunktowała Appi.
Powrót do góry
dakron
rumak
rumak

PostWysłany: Pon. 08 Sie. 2005, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcą się bawić, bo się boją, że i im dobierzecie się do Dupa
Powrót do góry
martik
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 08 Sie. 2005, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy w tym wątku mogą wypowiadać się jedynie instruktorzy, czy też cywile? Bo ja bym miała coś nie coś do dłoni TB Wink
Poza tym, na zdjęciach, które zamieściła Kenna mało widać Rolling Eyes Gdybyś kochana miała jakieś fociaki z boku, ewentualnie inne w kłusie... Aha, no i pokazywanie fociaków w stroju galowym się nie liczy, bo nikt wtedy na błędy nie patrzy Baranek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Następny
Strona 1 z 55

Skocz do: