Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Statystyki
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Nie. 11 Wrz. 2005, 00:55    Temat postu: Statystyki Odpowiedz z cytatem

Fajnie byloby moc obejrzec statystyki forum. Wszelakie, jesli sa mozliwe do wyciagniecia z bazy. Nawet nie wiem, czy jest jakis gotowy skrypt do tego, ale pewnie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 11 Wrz. 2005, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrypt ogranicza się do minimum i podaje w panelu administracyjnym średnią na dzień, licząc od założenia forum, liczbę wiadomosci, liczbę wątków, liczbę użytkowników. Do tego wielkość bazy w MB.

Średnia liczba wiadomości od długiego czasu ustabilizowała się na poziomie 50-55.

Z logów serwera wynika, że wejść do serwisu (na forum) jest ponad tysiąc dziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 12 Wrz. 2005, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tysiąc wejść nie oznacza, że jest to tysiąc różnych osób. Ja sam potrafię wejść na forum kilkadziesiąt razy dziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 12 Wrz. 2005, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jasne. A wlasnie - a tak mniej wiecej ile jest wejsc z roznych adresow - da sie to wyciagnac (to mniej wiecej pokazuje ile roznych osob wchodzi, choc w przypadku dynamicznych adresow nie bardzo).

Ja lubie statystyki Smile
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 12 Wrz. 2005, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmyślam nad pewnym pomysłem. Myślę Eh! yyk! Oh!
Genialnym w swojej prostocie - oczywiście. I albo on się sprawdzi, albo mianuję Cię głównym statystykiem forum. Na razie nie chce mi się wysyłać Ci logów serwera, bo to jakieś wielgachne dziadostwo, a sens ma tylko wtedy, gdybyś dostawał codziennie, albo co parę dni - ale za wszystkie dni.

Jest jeszcze sprawa z odrzucaniem przeładowań. Chodzi o to, że jak np. odświeżam stronę, żeby zobaczyć czy są nowe wiadomości, to jedne mechanizmy zliczają to zawsze, a inne nie - musi minąć dłuższy czas, albo musisz zamknąć okno przeglądarki i otworzyć na nowo, żeby zliczyło, albo wyjść z serwisu na całkiem inny i wejść na nowo, albo coś tam jeszcze.

Okaż cierpliwość (dużą cierpliwość), a będzie Ci to wynagrodzone. Być może nowym, ciekawym zajęciem? Trudno
Powrót do góry
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 12 Wrz. 2005, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he. No az taki zawziety na statystyki nie jestem.
Logow serwera, błagam, nie przysyłaj. Nie jestem w stanie ich obrobic Błagam! Braki czasowe.
Moze jakis programik napisac, ktory by te logi sprytnie analizowal - wlasnie ten problem przeladowania przegladarki moze byc zagwozdka. Moznaby jakos wyodrebnic unikalne adresy - czyli prawie pojedyncze wejscia, a wejscia z tego samego adresu pokazywac jako jedno lub jako "ile wielokrotnych wejsc" z tego adresu.
Ale uzbrajam sie w CIERPLIWOŚĆ i nie bede Cie molestowal w sprawie statystyk. Malo wazne, a pracochlonne. Hmm...
Powrót do góry
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 12 Wrz. 2005, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A swoja droga, nie wiem, czy ktos sie zastanawial, ze kazde lacze ma ograniczona przepustowosc i do tego placi sie za ilosc przeslanych danych. Zaspokoisz moja ciekawosc i powiesz, czy masz limit na ruch na laczu? Takie forum moze niezle wyczerpywac taki limit Confused
Patrze na statystyki swojej klubowej strony i widze, ze powoli zblizam sie do limitu miejsca na dysku, ale limit transferu jeszcze jest OK.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Wto. 13 Wrz. 2005, 01:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już kiedyś wspominałem - to jest serwer wirtualny na home.pl i oczywiście ma limit transferu. Na szczęście jest to limit roczny, co daje większą swobodę w zarządzaniu nim niż np. przy limicie dziennym. Do 1 lipca śledziłem ruch z niepokojem, bo był na granicy limitu w przeliczeniu na rok. Od 1 lipca home.pl podwoił limit i jest na razie z tym spokój.

Jeśli chodzi o miejsce na dysku to wygląda na to, że do mojej emerytury powinno starczyć, a potem inni będą się martwili.

No i zwróciłeś uwagę na bardzo ważną rzecz, z której bardzo wiele osób jednak chyba nie zdaje sobie sprawy: te wszystkie domeny, łącza, serwery, bajery - z limitem czy bez - nie są w prezencie od państwa ludowego. Trzeba za to płacić.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasmatrim - uwidim ...

Co, Osm? Myślę

Zobaczymy jak to będzie działało. Mam tylko nadzieję, że ten "wynalazek" nie będzie zbyt upierdliwy dla innych odwiedzających forum, niezainteresowanych statystykami.

Jakby co - gdyby pojawiły się jakieś niedobre skutki uboczne - to mówcie.

No i statystyki dadzą wiarygodne wyniki wtedy, gdy zbyt wiele osób (najlepiej nikt) nie będzie omijało tej strony startowej. Na razie nie wiem jak to sprawdzać.
Powrót do góry
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, przeczytalem Twoj post i za cholere nie moglem zrozumiec, o co chodzi. Myslalem, myslalem i w koncu wszedlem na strone wejsciowa.
Niestety - sam omijalem zawsze strone wejsciowa - wskakujac od razu do forum.
No ale moze sie to czesciow o uda. Wlasnie pasmatrim - uwidim Wink
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha - no to jeszcze ktoś może nie wiedzieć o której stronie startowej mowa. Chodzi o stronę:
www.ait.com.pl/konie/forum
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowita liczba odwiedzin (łącznie z wykluczonymi przeładowaniami) jest na stat4u o ok. 10 większa, gdyż te statystyki wystartowały nieco wcześniej. W miarę upływu czasu przestanie to mieć znaczenie.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T.B. napisał:
Z logów serwera wynika, że wejść do serwisu (na forum) jest ponad tysiąc dziennie.

Patrząc teraz na te nowe statystyki, na to co napisałem i na to wg czego to pisałem widzę, że pomyliłem wejścia do serwisu z wyświetleniami stron. Przecież za jednym wejściem na forum kryje się np. wielokrotne przechodzenie przez stronę główną i wyświetlanie jej.
No ale teraz się to wyjaśniło.

Tak na początku - póki się jeszcze nie znudziło - fajnie się ogląda takie statystyki, prawda? Zwłaszcza w MyStat, gdzie można sobie klikać na odnośniki w tabelach i czasami, np. w przypadku sieci osiedlowych, zlokalizować gościa z dokładnością do kilometra lub dwóch.
Robal
Powrót do góry
osm
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 17 Wrz. 2005, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super - Mystat wyglada swietnie.
Jasne, ze dopoki sie nie znudzi, ale mysle, ze po prau tygodniach bedzie interesujaco. Wyglada na to, ze jednak IE 6.0 kroluje, czyzby nieswiadomosc czy naiwnosc. IMHO to najmniej bezpieczna przegladarka, a nie wierze, ze wiekszosc ma firewalla i antywira aktywne caly czas.
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 18 Wrz. 2005, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że kto ma łącze inne niż komutowane(*) i jednocześnie nie ma firewalla i stałego monitorowania antywirusowego - to mu nic nie pomoże. To jest dzisiaj po prostu samobójca komputerowy.
Poza tym poobserwuj te statystyki:
www.ranking.pl
Poobsewuj, bo te strzałki co jakis czas zmieniają zwrot. W tej chwili np. rośnie popularność Windows 98 co jest oczywistym błędem statystycznym. Mnie chodzi o to, że w przypadku używania Firefoxa i nieużywania MSIE 6 - Polska wyprzedza resztę świata i jest to kolejna nasza "narodowa specjalność". Polacy zawsze byli inni Alien zwłaszcza jeśli chodzi o bycie za, a nawet przeciw (z akcentem na "przeciw").

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Komunikaty, obsługa i działanie forum. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: