Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książki i czasopisma
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sktom
roczniak
roczniak

PostWysłany: Czw. 29 Wrz. 2005, 11:19    Temat postu: Książki i czasopisma Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu poluję na drugi tom "Hodowli koni" Pruskiego. Niekoniecznie na własność - raczej do przeczytania/przejrzenia. W bibliotece AR we Wrocławiu jest jeden egzemplarz notorycznie wypożyczony i nie zwracany, a pani bibliotekarka nie powie mi kogo mam ścigać, żeby oddał, bo ochrona danych osobowych, ble ble ble. Żeby mnie bardziej zdenerwować to pierwszy tom jest chyba w 8 egzemplarzach i większość jest do wypożyczenia. Wrrr.. W innych wrocławskich bibliotekach nie stwierdzono występowania rzeczonego tomu. Na allegro czasami się pojawi ale osiąga cenę zaporową jak dla mnie. Gdzie to zdobyć. Może jakiemuś szkapowiczowi się kurzy na półce i pożyczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Czw. 20 Paź. 2005, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pro captu lectoris habent sua fata libelli - losy książek zależą od pojętności czytelnika.

Niestety moja pojętność ograniczona jest kiepską znajomością języka Szekspira.
Kupiłem sobie z USA 3 kilkunastostronicowe (połowa to rysunki) ćwiczenia Western Exercise autorki Cherry Hill (Begining, Intermediate, i advanced). Z tego, co tam widzę może być to przydatne. Czy ktoś z bardziej rozgarniętych chciałby mi toto przetłumaczyć? Może być nagranie na dyktafon. TB uśmiecham się do Ciebie.
Laughing
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pią. 21 Paź. 2005, 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za zaufanie. Rozumiem, że jest to bardziej zaufanie do purysty niż do eksperta jeździeckiego? Wink
Z językami tak w ogóle to u mnie słabiutko ale jeśli chodzi o angielski to ma mi kto w domu pomagać. Krótko mówiąc - jeśli to jest tylko trzy razy po kilkanaście stron minus liczne obrazki - mogę się podjąć. Zaproponuj na priv jakiś sposób przekazania mi tych książek.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sob. 22 Paź. 2005, 01:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja Tobie dziękuję i przechodzę na priv.
Urwis
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 28 Lis. 2005, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem ostatnio "pielęgnację i podkuwanie kopyt koni" aut. Kolstrung, Silmanowicz, Stachurska.
To nie jest żadna specjalna nowość - już od jakiegoś roku w sklepach, ale dopiero teraz mogłem nabyć.

Bardzo polecam.
Pomijając już nawet część kowalską, to bardzo dobry (i dokładny) opis budowy i funkcji kopyta i całego aparatu ruchu.
Część pielęgnacyjna i obchodzenie się z koniem opisane obszernie i rozsądnie.

Z wad: styl pisania mocno 'naukowy', no, ale to ostatecznie nie jest powieść.
Ograniczona ilość opisanych nowinek technicznych, ale co najważniejsze to jest (kleje, masy plastyczne do uzupełniania ubytków, przyklejane podkowy). Wiadomo, za dużo się nowości pojawia, żeby za wszystkim nadążyć.

PozdrawiaM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Pią. 03 Lis. 2006, 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeejku, jaki stary wątek Wink
Odkopuję, bo właśnie zdobyłam "Biomechanical Riding & Dressage: A Rider's Atlas" by... zgadnijcie kto? Dr Nancy Nicholson.
Nie jest to wydanie albumowe, ale nadrabia fantastycznymi rysunkami. Właściwie to są modele zrobione na komputerze, przy pomocy nawet zdjęć rentgenowskich i nie chcę wiedzieć czego jeszcze, które chyba mogłyby być animowane gdyby to nie przekraczało możliwości książki Wink Ale jest mnóstwo szkieletorów końskich i ludzkich, z kolorowymi mięśniami, grupami mięśni i innymi organami (wiedzieliście, że wyprostowany kciuk to na mur beton ciągnięcie za wodze i przenoszenie ruchu konia na ciało jeźdźca, a ugięty kciuk powoduje że ręka staje się elastyczna i podąża za ruchem konia?) (ułożenie tchawicy u przeganaszowanego konia też daje do myślenia). Wreszcie są zrozumiałe i proporcjonalne, co się rzadko zdarza w konioksiążkach. Do tego różne analizy i wykresy ruchu, od tego, jak reaguje miednica jeźdźca na ruch konia, po poszczególne kręgi końskiego kręgosłupa. Bardzo fajne są też końskie szkieletory pokazane z góry, w różnych zakrętach, woltach i innych piruetach. I wcale się człowiek nie czuje jakby robił sekcję zwłok Wink Bardzo pomaga zrozumieć w końcu, "czemu tak się rusza a nie inaczej" - i koń, i jeździec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Pią. 03 Lis. 2006, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz skaner ? Twisted Evil Milczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
liliana
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pią. 03 Lis. 2006, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh... a ja bym upolowała chetnie "Konie nie kłamią" Marka Rashida. Niestety chyba jej w Polsce nie ma, a nie dorobiłam się jeszcze karty kredytowej żeby smigać po świecie z zakupami, zresztą mó angielski jeździecki jest marniutki :/
Ale może ktoś z Was ma tą lekturę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy łup - właśnie polowałam na książki całkiem niekońskie, ale pomyślałam sobie że może coś końskiego jednak dorzucę... no i poszukawszy paru mądrych wypowiedzi na Szkapie, znalazłam cytat Hossa z książki pod tytułem "Psychologia treningu koni" Krzystofa Skorupskiego Smile cytat jest przydługi Razz ale wątek przykrótki, więc odsyłam:

http://www.ait.com.pl/konie/forum/viewtopic.php?t=1001

i może coś by napisał szanowny Hoss co to za rzecz, zanim do mnie dotrze? Niesamowicie mnie ciekawi co jest dalej, oprócz porównania do tanga Wink
zresztą coś z tym tańcem chyba jest, bo od kiedy dostałam od babci pod choinkę bajerancką rzecz, mogłam słuchać muzyki biegając z konią i szło nam o niebo lepiej!
Powrót do góry
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ailusia napisał:

zresztą coś z tym tańcem chyba jest, bo od kiedy dostałam od babci pod choinkę bajerancką rzecz, mogłam słuchać muzyki biegając z konią i szło nam o niebo lepiej!

Taniec z koniem , to trochę więcej niż bieganie obok konia słuchając muzyki.
Taniec , w takim ujęciu, to zgodne poruszanie się w rytm Wink
I pięknie wygląda para tancerzy w tańcu, gdy żaden z partnerów nie gubi rytmu, kiedy faktycznie tańczą wspólnie, a nie obok siebie, czy mijając sie o włos Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poniewaz taniec winien być radością, to przymuszanie do tego tańca, radością być nie może- co najwyżej obowiązkiem
Powrót do góry
Teodora
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mogę ja napisać?
to jest moim zdaniem BARDZO dobra książka
niestety wiele osób odstrasza, bo nie cała jest tak tangowo-malownicza

są fragmenty light, opisy z życia wzięte... a potem, bach!, teoria wzmocnień pozytywnych i negatywnych, warunkowanie klasyczne i sprawcze, awersyjne, generalizacja i różnicowanie bodźców, wygaszanie, różne rozkłady wzmocnień albo jakieś procesy wewnętrznego hamowania ;-)

żartuję teraz sobie oczywiście, to nie są jakieś b. skomplikowane sprawy, mi się to dobrze czytało, ale znam wieeeeele osób, które raczej na nowy bacik wydadzą kaskę, niż na książkę, w której by mogli poczytać o związku emocji (konia) z wydolnością, o wadze rozluźniania, o tym, dlaczego warto nagrodzić pierwszy krok dobrego kłusa, zamiast żępolić go przez pół jazdy, dlaczego mści się lekceważenie pozornych drobiazgów, działanie automatyczne i nieświadome, dlaczego karanie może szybko się stać ślepym zaułkiem, jak można patrzeć na koński temperament, jak starać się, żeby jazda dla konia była możliwie przyjemna, a nie traumatyczna (nawet dla własnego bezpieczeństwa)

zdjęć ledwie kilka, szarość, burość i dużo literek
czyli to, co wartościowe, a nie papka dla gał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, w jaki sposób można wejść w posiadanie tej ksiązki.
Bo nie spotkałam jej w żadnym sklepie, w księgarni zresztą też
Powrót do góry
Teodora
rumak
rumak

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba w jednej czy w dwu księgarniach w Warszawie widziałam...
a tu, co wyguglałam w kwestii kupienia via sieć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Czw. 11 Sty. 2007, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli napisał:
I pięknie wygląda para tancerzy w tańcu, gdy żaden z partnerów nie gubi rytmu, kiedy faktycznie tańczą wspólnie, a nie obok siebie, czy mijając sie o włos

Pracujemy nad tym Cool
O żadnym przymuszaniu mowy nie ma!
Teodora, pocieszyłaś mnie Very Happy
Przyznam się, że miałam z tym panem wykłady z psychologii koni, na kursie instruktorskim. A oprócz tego słyszałam to i tamto, i dlatego czaiłam się na tą książkę... a w internecie jest w księgarni www.petlaczasu.pl gdzie niekońsko jest też dużo z serii + - nieskończoność. W ogóle dużo ciekawych książek.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: