Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książki i czasopisma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Sob. 10 Lut. 2007, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto umie po francusku? Smile

http://www.cervantesvirtual.com/servlet/SirveObras/07030596599614995207857/thm0000.htm
jasmina
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sob. 10 Lut. 2007, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój francuski nie jest aż tak dobry żeby tlumaczyć cokolwiek dluzszegio niż A4 zwłaszcza jeśli występuje w "tym" slownictwo specjalistyczne(nawet końskie:P)Razz
Hoss Cartwright
Konny pirat z beczki
Konny pirat z beczki

PostWysłany: Sob. 10 Lut. 2007, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja, ale się brzydzę ROTFL
sktom
roczniak
roczniak

PostWysłany: Pią. 16 Lut. 2007, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agita możesz jeszcze podejść do biblioteki AR i pożyczyć, albo przejrzeć na miejscu coś w stylu hodowla zwierząt, zarys szczegółowej hodowli zwierząt, hodowla zwierząt gospodarskich...
Katalog jest tutaj http://aleph.bibl.ar.wroc.pl/ALEPH/.

Jak Ci za mało to poszukaj pod hasłem położnictwo weterynaryjne. Tylko wtedy się pewnie naczytasz o patologiach takich że te z internetu to małe piwo Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Pon. 19 Lut. 2007, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie (za pewne odpowiedź zna Ailusia Razz ) - czy jest jakaś interesująca, najbardziej wiarygodna książka PO POLSKU o Naturalnej Wyższej Szkole Jazdy Very Happy ?
pozdrawiam
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Wto. 20 Lut. 2007, 01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aluta napisał:
czy jest jakaś interesująca, najbardziej wiarygodna książka PO POLSKU o Naturalnej Wyższej Szkole Jazdy Very Happy ?

E, tam. Nie ma naturalnej wyższej szkoły jazdy, to o czym tu pisać książki Wink
Ale owszem, szukałam, nie znalazłam.
Za to moja lista zakupów (na "nie wiadomo kiedy" i na "ciekawe jak") się zmieniła:
Carolyn Resnick, "Naked Liberty"
Sylvia Loch, "Dressage. The art of classical riding"

Natomiast polecę (i podziękuję za...) książkę "Training the Horse in Hand. The classical Iberian principles" której autorem jest Alfons J. Dietz.
Pochłonęłam ją prawie "na raz" i jest fantastyczna Very Happy niesamowicie inspirująca, pouczająca, nawet odkrywająca kilka sekretów zgodnie z zasadą "diabeł tkwi w szczegółach"... tego właśnie szukam w tych książkach. Można zapomnieć, że jest tam mowa o ogłowiu i wędzidle Wink a nawet o treningu między kolumnami. Można przełożyć na trening za pomocą pozytywnego wzmocnienia, ten zwykły, klikerowy, prawie dosłownie. Dzięki temu jeszcze bardziej mam ochotę zdobyć te dwie wyżej wymienione, ale i tak mam co robić na najbliższy długi czas Smile
Właściwie to na zawsze, nawet nie wsiadając na konia Wink
(bo jak wsiądę to i tak wszystko zepsuję)
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Wto. 20 Lut. 2007, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale te wszystkie, to po angielsku, a ja aż tak, to nie umiem Razz . A co dopiero te fachowe słowa, nawet końskie. Chybabym się pogubiła i ostatecznie zrozumiała z tego wszystkiego 1/2 Laughing
Poczekam, aż Ktoś się zlituje i którąś przetłumaczy Smile
pozdrawiam
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Sro. 14 Mar. 2007, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja na chwilę zejdę na ziemię.
Żeby się energia nie zmarnowała - skoro już przyniosłem do komputera, to polecam książkę "Mój koń", autor Colin Vogel. Podtytuł brzmi: "Praktyczne wskazówki jak opiekować się zdrowym bądź chorym koniem".
Książka była rekomendowana przez RSPCA (Królewskie Towarzystwo Walki z Okrucieństwem Wobec Zwierząt).
Tłumaczenie dr Mikołaj A. Gralak, konsultacja merytoryczna dr Jacek Łojek, konsultacja weterynaryjna lek. wet. Adam J. Wąsowski.

Prosto, zwięźle i na temat. Schorzenia np. zebrane w tabele Objawy/Przyczyna/Postępowanie/Zapobieganie. Równie czytelnie przedstawione zasady żywienia, potrzeby pokarmowe czy obliczanie dawki pokarmowej. A to o czym tutaj wspominam, to tylko jedna czwarta książki. Książka oczywiście dla amatorów, żeby choć trochę mniej byli jak te pijane dzieci we mgle.

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Czw. 15 Mar. 2007, 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T.B. napisał:
To ja na chwilę zejdę na ziemię.
.... Książka oczywiście dla amatorów, żeby choć trochę mniej byli jak te pijane dzieci we mgle.

Jeszcze konika na biegunach im daj. Dzidziuś

A zawodowcy niech piszą książki Wporzo ziomal!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Pią. 30 Mar. 2007, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ailusia napisał:
Carolyn Resnick, "Naked Liberty"
Sylvia Loch, "Dressage. The art of classical riding"

Przyszły Very Happy
Jeszcze nie przeczytałam, bo zrobiła się kumulacja Laughing
"Naked Liberty" tylko przejrzałam, więc treść skomentuję później. Ale to taka powieściowo - biograficzna książka. Pani ta trenuje konie całkowicie luzem, nawet dzikie mustangi, które w jej pobliżu mieszkały (czyli początek a'la Monty Roberts, ale idea inna). Ale do pewnego momentu - czyli do pełnego wyszkolenia z ziemi. Potem pakuje w sprzęcior i wio na zawody Wink
Ale oprócz tego zajmuje się charytatywną działalnością na rzecz dzikich mustangów, więc w sumie powinna to być miła historia. Mam nadzieję że mi rozjaśni to z innego punktu widzenia. U niektórych ludzi zajmujących się szkoleniem luzem jest też motyw ogrodzonego lonżownika, ale otwartego, gdzie koń jest na zewnątrz. A zabawa polega na tym, żeby sam chciał wejść do środka. Jakby odwrócenie metody "Join Up" na lewą stronę Wink To może być coś w ten deseń.

Druga książka, "Dressage..." jest cudowna. To poważna pozycja naukowa i album o sztuce w jednym, bardzo ładnie ilustrowana. Dla interesujących się historią jeździectwa, wyższej szkoły, ujeżdżenia - pozycja obowiązkowa. Już sam spis treści jest imponujący - na Amazon jest opcja "Search inside" i można zobaczyć Wink
Autorka zwiedziła wszystkie ważne ośrodki, szkołę w Wiedniu, Saumur, w Portugalii, w Anglii. Mniej ważne też Wink jest tam wszystko. Nawet... o wyższej szkole jazdy w Petersburgu Cool wprawdzie nazwisko Nevzorova tam nie pada Laughing ale wszystko wskazuje na to, że mowa o tej samej ujeżdżalni Cool oczywiście ciekawość mnie zżera jeszcze bardziej. Bardzo pięknie pisze na temat Nuno Oliveiry. Jego dosiadu, tego że każdego konia był w stanie wszystkiego nauczyć, nawet jeśli koń fizycznie nie miał żadnych predyspozycji, nawet jeśli nie był w tym kierunku szkolony. Wszystko o nim to wiązanka komplementów, która mieści się w jednym zdaniu: "siedział jak król i konie nosiły go jak króla" Smile To zdanie zresztą już krąży jako cytat. Bardzo się cieszę z tej książki Very Happy
Nirwana
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 01 Maj. 2007, 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szperając w necie znalazłam taką wiadomość:

Wystawa "Magia konia w fotografii Urszuli Sawickiej" czynna od 9 maja b. r.

Wystawę organizują: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Master Film Ltd. Ekspozycja ma na celu prezentację prac Urszuli Sawickiej - fotoreporterki znanej z relacji z rozmaitych imprez hipicznych, autorki zdjęć zamieszczanych w książkach, albumach, katalogach, kalendarzach i pocztówkach, bohaterki pięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Zdjęcia Urszuli Sawickiej można zobaczyć m. in. na stronie: www.magdalena.wer.pl.
Oficjalne otwarcie wystawy, planowane na początek maja, uświetni pokaz konny przygotowany przez p. Karolinę Wajdę. Do udziału w wernisażu zaprosiliśmy także Wydawnictwo Pascal, które w maju wypuszcza na rynek nowe wydawnictwo - obszerny poradnik "Jazda konna" autorstwa Katarzyny Piechockiej, Tomasza Banasiaka i Ewy Modzelewskiej, ilustrowany zdjęciami Urszuli Sawickiej.
Mamy nadzieję, że wystawa spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony, gdyż oprócz fotografii znanych i lubianych Autorka zaprezentuje zdjęcia magiczne, nigdzie dotychczas niepokazywane...

A na stronie PZHK podają, że uroczysty wernisaż odbędzie się 8 maja. Ciekawe, czy autorzy książki będą? Wink
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 01 Maj. 2007, 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie ta wystawa ma się odbyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nirwana
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 01 Maj. 2007, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, w Łazienkach się ono mieści.
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Wto. 07 Sie. 2007, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niespodzianka, nowe książki Wink

Alexandra Kurland, "The Click That Teaches. Riding With The Clicker". O jeżdżeniu z klikerem, bo co Wink spostrzeżenie numer jeden: książki z Ameryki są brzydsze od książek z Anglii Razz to już druga chamerykańska Wink wprawdzie trochę ładniejsza, ale nadal jej wiele brakuje do książki Sylvii Loch, z twardą okładką, zdjęciami ostrymi jak żyletki i kredowym papierem. Tutaj zdjęcia nie są zachwycające a przy wielu mam wrażenie że gdzieś już je widziałam - gdzieś w internecie Wink trochę tak ciasno i bałaganiarsko w tej książce. Nasza będzie ładniejsza Gwiżdżę na to
No, za to treścią zdecydowanie nadrabia te braki, szczegółowa do bólu. Ale jeszcze nie przeczytałam Razz

Alexandra Kurland, "Stimulus Control: Putting Behavior on Cue"
to jest film Smile o tym, jak zrobić żeby koń zawsze wykonywał to co chcemy na nasze polecenie, oraz żeby wykonywał to tylko wtedy Razz baardzo fajny! Wprawdzie nie jest to żaden uduchowiony poemat wznoszący człowieka na wyżyny sztuki jeździeckiej, raczej tłumaczenie po kolei, jak krowie na rowie, o co chodzi Wink z wyróżnianiem istotnych rzeczy za pomocą wypisania ich dużymi literami na zielono Laughing i o to chodziło! Poza tym, fajne mają trociny na ujeżdżalni, a koń Alexandry fajnie kłusuje wokół niej zganaszowany, w ustawieniu i zebrany (i jak kto jeszcze zechce to nazwać Razz ), bez lonży, bez cordeo i nawet bez patrzenia na niego Cool super.

Spostrzeżenie numer dwa: Alexandra Kurland przypomina mi nauczycielkę z przedszkola, tłumaczy powoli i dużymi literami, tak żeby wszyscy zrozumieli i nadążali Laughing bardzo to odczarowujące dla mnie. No i nie ma żadnej gadki o dominacji czy duchowości, uff Cool
Niebieska Monika
roczniak
roczniak

PostWysłany: Czw. 23 Sie. 2007, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma może ktoś pożyczyć słownik polsko-angielski,ale taki koński?? w sensie są w nim wszystkie wyrażenia związane z jeździectwem.
Looking for a bigger crown
So I play my boogie
For the people of big city
But they don't go crazy
When I'm bangin' in my boogie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: