Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

upał a jazda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie głupie jest porównywanie koni tych które mamy tu w polsce do tych które mają w stanach lub w bardziej gorących terenach a jeszcze głupsze jest porównywanie naszych koni do koni dzikich, lata hodowli z konkretną selekcją idącą w pewne cechy wcale nie koniecznie przydatne na wolności zrobiła swoje a koni niestety jeżeli przyzwyczajone są do niskich temperatur to nawet gdyby nie wiem jak bardzo południowa rasa to była to nagłe wystawienie jej na żar bez mozliwości stania w cieniu i pracę nie potradziłaby sobie tak jak się po niej tego oczekuje, jednak warunki w których zwierze żyje ma wielki wpływ na to jak znosi nagłe zmiany - skrajne temperatury np... inna sprawa że dla mnie poprostu nieludzkie jest branie koni do pracy w taką pogodę i podpieranie się tym że inne konie chodzą i nic im nie jest a w naturze to już całkiem....tyle że w naturze nie musiały zapierdzielać w tą pogodę z ciężarem na grzbiecie a stały oszczędzając energię i chowały się gdzie się da...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
Appi
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje,w sumie podzielam twoje zdanie,choc moje konie sa innego.
Z powodu upalu wlasnie przestawilismy cale towarzystwo w sobote na lake ze starym drzewostanem,bo do tej pory nie mialy zadnego schronienia jak bylo chlodno i nie lalo.W poludnie zawiozlam im kolejna porcje wody i co zastalam-zamiast szukac cienia pod licznymi starymi jabloniami cala zgraja opalala sie w piekacym sloncu.Nie pasly sie,odpoczywaly.Nie chcialy podejsc nawet do wody,dopiero potrzasanie wiadrem owsa zwrocilo ich uwage na moja osobe.Podeszly,napily sie(a wode specjalnie zostawilam w cieniu,zeby sie nie nagrzala) i...pogalopowaly z cienia na swe poprzednie miejsce postoju,gdzie zar lal sie z nieba.No i zrozum towarzystwo.. Trudno .
Dzisiaj leje caly dzien,wiec "schronily" sie pod jedynym uschnietym drzewem...bez lisci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale sobie stały na słońcu, a nie dźwigały siodła i jeźdźca w upale.
Bo jest to zasadnicza różnica.
W niedzielę tez zastałam Kubę na słoneczku, ale kuc, który ma gęstą sierść i mniej atakuja go komary stał w głębokim cieniu.
Dzisiaj u nas jest taki straszny upał jeszcze o tej porze, że pracować się w ogrodzie nie daje.
Ale gdybym leżała sobie na hamaku, to pewnie byłoby fajnie A tak! A tak! Atak!
Powrót do góry
Lubicz68
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montana napisał:
Po tym terenie jeszcze było oprowadzanie z setki dzieci po piachu ujeżdżalni.

Szkoda dzieci, ciekaw gdzie byli rodzice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zapytałabym skąd wzięła się tam setka dzieci? Wink
Wycieczki przyjechały?
Powrót do góry
Lubicz68
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Pon. 30 Maj. 2005, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k_cian napisał:
strasznie głupie jest porównywanie koni tych które mamy tu w polsce do tych które mają w stanach lub w bardziej gorących terenach a jeszcze głupsze jest porównywanie naszych koni do koni dzikich,...

W Stanach wahania temperatur są gwałtowniejsze niż u nas a koniki ciągle jeszcze w wielu miejscach pracują.
Kilkanaście pokoleń w hodowli nie zredukuje naturalnych cech od których zależy przetrwanie gatunku.
NA pewno lepiej oszczędzić koniom pracy w takich warunkach jak w ostatni weekend ale ceny owsa niestety nie spadają, a stawki wetów wręcz idą w górę.
Jak mawia Pan Jan
„Godzina jazdy powinna kosztować 100zł wtedy wszystko wyglądało by inaczej”
Tylko kto by wtedy jeździł ???????
Pzdr
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Wto. 31 Maj. 2005, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem, dlaczego cena usługi ma zastąpić dobrą organizację pracy.Mozna tak to wszystko ustalić, żeby konie nie pracowały w upale ,tylko w innych godzinach i wcale to nie musi mieć przełożenia na cenę.
Mnie w ogóle denerwuje takie gadanie, że jakby było drogo to już byłoby cacy.
Ja znam przynajmniej jedną stajnię, gdzie jazdy odbywają się w ustalonych godzinach, na które trzeba się wcześniej zapisać i oczywiście trzeba być wcześniej, żeby przygotować konia.
I nie ma tam czekania na kogoś, kto się spóźnił.
I mają ruch przez cały rok .Ja rozumiem grzeczność dla klientów. ale nie można też pozwalać się lekceważyć, bo przynosi to skutki odwrotne do zamierzonych.
Powrót do góry
lechita
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 31 Maj. 2005, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można jeździć ale trzeba to robic sensownie - przerwy w jeździe dla złapania oddechu, jazda oczywscie krótsza, po jeździe i ochłonięciu porządna kąpiel całego konia, - może być nawet kilkukrotna

a jak konisko z jakiś względów musiało ciężko pracować - podajemy elektrolity
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Wto. 31 Maj. 2005, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubicz68 nie przekonasz mnie,mam swoje zdanie na ten temat i nadal jednak żal byłoby mi konia zmuszać do pracy w samo południe, to by było nieludzkie w moich oczach
Powrót do góry
lechita
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 01 Cze. 2005, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k_cian - jak można wybrać godziny jazdy to oczywiscie że nie należy tego robić w południe - zdecydowanie najlepiej jest to zrobić rano - tak aby skończyc do 7.

ale czasem nie można - w sobotę i niedzielę jeździłem o 16 - bo tak akurat mógł przyjechac trener (w końcu mógł!!) - i było sporo skoków w obydwa dni - jakbym miał mieć trening o 13 też bym jeździł
a godziny przejazdów na zawodach niestety nie wybierasz sobie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_cian
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 01 Cze. 2005, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się lechita, czasem nie ma innego wyjścia jak wsiąść na konia w momencie kiedy wciąż słonko pali...ale wychodze z założenia jak ktoś ma własne konie lub jazdy są prawie cały dzień to nawet dla własnego luksusu można w mniejszy upał Wink chyba że ktoś lubi być skwareczką....

nie bardzo rozumiem jednak pakowanie w niektórych stajniach jazd koniecznie o danej godzinie,w samo południe mimo tego że te 2 czy 3 godzinki później czy tam właśnie rano lub wieczorem bardziej konie też mogłby chodzić i na jedno by wyszło a jednak idą na jazdę w upał...
Powrót do góry
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Sro. 01 Cze. 2005, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam, że inne są wymagania a co za tym idzie przygotowania koni chodzących w sporcie a inne w rekreacji.
Ludzie sportowcy tez mają inną kondycję i wytrzymałość od przeciętnej Wink
Wystarczy popatrzeć na mecze tenisowe, gdzie czasami biegaja po cztery godziny w straszliwym upale.
Inna sprawa, ze konie nic z tego sportu nie mają - w przeciwieństwie do ludzi Co Ty na to?
Powrót do góry
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Sro. 01 Cze. 2005, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie wiem co przeważnie mają- rozedmę płuc albo inna chorobę, zniszczone ścięgna no i wcześniejszą emeryturę- oczywiście jak mają szczęście Evil or Very Mad - nawet idą pracować do szkółek.
No ale po co im zaszczyty i pieniądze Milczy
Powrót do góry
Dunja
dwulatek
dwulatek

PostWysłany: Czw. 02 Cze. 2005, 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guli napisał:

Inna sprawa, ze konie nic z tego sportu nie mają - w przeciwieństwie do ludzi Co Ty na to?

nie zgodzę się z tym Razz

konie z tego sportu mają super opieke, różne witaminki, godziwe porcje owsa i sianka, przestronny wybieg i box i tak dalej.
no cóż, moim zdaniem tak samo koń jak człowiek musi na siebie zapracować. Wink

pozdrawiam
dunja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Zagadaj na GG
guli
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Czw. 02 Cze. 2005, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn, że jesli nie pracują w sporcie, to nie mają siana, owsa , witaminek,
boksu i opieki ?Shocked
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> O koniach na poważnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: