Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytaty, aforyzmy-końskie, o koniach, jeżdzcach i kowbojach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Artystycznie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarnika
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 16 Kwi. 2006, 00:40    Temat postu: Cytaty, aforyzmy-końskie, o koniach, jeżdzcach i kowbojach Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawa jakie znacie, ja znalazłam takie:

"Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca."/Iason Evangel

"Jeśli osioł zagląda do studni, to nie studni wina, że nie odbija konia."/Ilona Bodden

"Zabawna rzecz dzieje się z końmi: wychodzą z użycia, a wchodzą w modę."/ John Galsworthy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiki.konik
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pon. 01 Maj. 2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kon kosztuje tyle ile ile frajer za niego zaplaci
Powrót do góry
weroniczka212
podjezdek
podjezdek

PostWysłany: Sro. 14 Mar. 2007, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja chciałam przytoczyć moje ulubione zdanie takie moje motto
,,To, że koń troche niedomaga nie znaczy, że jest skończony"
Lubie to zadanie
dlaczego?
hmm moze dlatego że często ludzie wysyłają chore konie na rzeź
Powrót do góry
poziomkahorse
źrebak
źrebak

PostWysłany: Sob. 24 Mar. 2007, 23:42    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

Wiesz właśnie szukałam takich rzeczy właśnie o tej tematyce ja znam tylko : ,, Żadna godzina życia nie została zmarnowana gdy sie ją spędziło w siodle'' i ..Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie''

Bardzo chciałabym znac cos więcej potrzebuje tego typu tekstów Help! bede tu często wpadac może ktoś odpisze mam nadzieję A tak! A tak! Atak! <--- Fajny ten emot Razz[/url]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
ewik
masztalerz
masztalerz

PostWysłany: Nie. 25 Mar. 2007, 08:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Służę uprzejmie
(niektóre cytaty moga brzmieć mało zgrabnie, ale to dlatego, ze tłumaczyłam je z anielskiego pare lat temu, jeszcze na deplach)

Pies patrzy na człowieka z pokorą
Kot patrzy z góry,
Ale koń patrzy człowiekowi w oczy i widzi go równym sobie.

Kobieta potrzebuje dwóch zwierząt- konia swoich marzeń i osła który za niego zapłaci Razz

Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia

Życie jest krótkie, przytul konia !

Jeśli nie jesteś pewny, spytaj konia

To, że potrafisz skoczyć przeszkodę na prawo, nie oznacza jeszcze, że potrafisz skoczyć ją na lewo.

Dobry jeździec słyszy głos konia, wyśmienity słyszy jego szept. Ale zły jeździec nie usłyszy nawet krzyku.

Nigdy nie będziesz miał przyjemności posiadania konia, możesz mieć przyjemność bycia jego
sługą.

Możesz kochać konia i na nim jeździć, a koń może kochać ciebie i cię zgnieść.

Radość nie bierze się z skakania, ścigania, ujeżdżenia konia, tylko z przebywania z nim !

Miłość do konia jest tak skomplikowania, jak miłość do drugiego człowieka...jeśli nigdy nie kochałeś konia, nigdy tego nie zrozumiesz

Muł jest taki jak koń, tylko bardziej
Pat Parelli

Koń jest jak najlepszy przyjaciel- zawsze jest przy tobie by cię posmyrać i uczynić świat lepszym miejscem

Konie nie obchodzi jak wiele o nim wiesz, dopóki nie wie jak bardzo na nim ci zależy
Pat Parelli

Najtwardszą rzeczą w nauce jazdy konnej jest ziemia !

Największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku
Konfucjusz

Mój koń jest bardzo szybki. Czasem zostaję za nim daleko w tyle Wink

Koń... jeśli Bóg stworzył cokolwiek wspanialszego, zatrzymał to dla siebie !

Koń uparty idzie za tobą, niecierpliwy przed, ale dobry kompan idzie koło ciebie

Jeśli twój koń idzie z tobą z własnej woli, jeśli opiera głowę na twym ramieniu, jeśli patrzysz na niego i czujesz łaskotanie w żołądku – jesteś przez niego kochany...

Są dwie emocje przynależne siodłu- jedna jest poczucie humoru, drugą cierpliwość.
John Lyons

Moim zdaniem koń jest właściwym zwierzęciem- 600 kg napiętych mięśni, mocy i wdzięku, pomiędzy nogami- to coś czego po prostu nie możesz oczekiwać od chomika

Jeśli jesteś jeźdźcem, pierwszą rzeczą, która musisz zapamiętać- ożeń się z kasą !

Miłość oznacza uwagę, która każe opiekowanie się tymi których kochamy. My nazywamy to kierowaniem stajnią.
George H. Morris, The American Jumping Style

Trudne konie mają ci najwięcej do zaoferowania
Lendon Gray

Nie możesz trenować konia krzykiem i oczekiwać, że posłucha szeptu
Dagobert D. Runes

- Jak złapać konia, który uciekł ?
- Wydaj dźwięk jaj marchewka.
Stary kawał kawalerii brytyjskiej

Zostaw drzwi od stajni otwarte, a usłyszysz pukanie w okno nocą

Wszystkie konie zasługują, by chociaż raz w życiu być kochane przez małą dziewczynkę.

Nie pytaj się, co twój koń może zrobić dla ciebie, spytaj się, co ty możesz zrobić dla swojego konia.

Niech koń będzie z tobą.

Możesz zaprowadzić konia do wodopoju, ale nie zmusisz go by się napił

Lekcje dane ci przez twego konia:
1. Jeśli jesteś spięty, pozwól mi cię nauczyć, że w lasach aż roi się od lwów i musimy już sobie iść. TERAZ!
2. Jeśli jesteś niecierpliwy, pozwól mi cię nauczyć jak biegać po pastwisku przez godzinę zanim mnie złapiesz.
3. Jeśli jesteś krótkowidzem, pozwól mi cię nauczyć, zgadywać gdzie dokładnie 40m stąd schowałem się w krzakach
4. Jeśli jesteś raptusem, pozwól mi cię nauczyć, że roślinożercy kopią zdecydowanie szybciej niż wszystkożercy.
5. Jeśli jesteś zmartwiony, pozwól mi dostarczyć ci rozrywki moja nową tajemniczą dolegliwością.

6. Jeśli czujesz, że dominujesz, pozwól mi cię nauczyć, ze w większości przypadków robisz za tania służbę.

7. Jeśli uważasz się za pępek świata, pozwól mi nauczyć cię, skupiać uwagę !! (mówiłem ci o tych lwach w lesie...)

8. Jeśli jesteś arogancki , pozwól mi cię nauczyć co 600kg- juupi, jedziemy !- rozpędzonego konia może zrobić, jeśli odpowiednio zainspirowane.

9. Jeśli jesteś samotny, pozwól mi być twym kompanem. Przygotujmy śniadanie. A także obiad, podwieczorek, kolacje i przekąski.

10. Jeśli jesteś zmęczony, nie zapominaj o tych 2 tonach ziarna do rozładowania.

11. Jeśli czujesz się finansowo zabezpieczony, pozwól mi nauczyć cię poznać znaczenie terminu „stała opieka weterynaryjna”

Trenując konia, trenujesz siebie
Antoine De Pluvinet

Koń jest żywą istotą, nie maszyną i jest tylko tak dobry jak jego jeździec

Jeździectwo nie jest sportem, tylko pasją. Jeśli nie podzielasz tej pasji, nie poznasz sportu, tym samym tracisz swój czas

Komentarz konia na samochód- „150 koni mechanicznych- wielkie rzeczy... byłbym pod wrażeniem gdyby jechał na sianie „

Ktokolwiek powiedział, że nie można kupić szczęścia za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia.

Ludzie mówią o sylwetce, mięśniach, ścięgnach, kości, domieszce krwi, ale z mojej strony: dajcie mi huntera z rozumem- musi się zając głupcem i myśleć za dwóch.

Dobry koń skraca mile.

Koński rozum- coś co pozwala koniom nie stawiać na ludzi.

Skoki- cała płaska robota, tyle, że w powietrzu.

Jeżdżąc, zostawiamy wszystkie troski, kłopoty i leki daleko za sobą.

Skoki- to po prostu ujeżdżenie w podskokach !

A siódmego dnia.... Bóg poszedł jeździć konno !

Strzeż się konia z poczuciem humoru.

Po Bogu winniśmy wdzięczność koniom.

Chleb może nakarmić moje ciało, ale mój koń karmi moja duszę.

Konie dodają nam skrzydeł, których nam brak.

Gdyby Bóg chciał by człowiek chodził, dałby mu cztery nogi. Zamiast tego dal po jednej na każdy bok konia.

Nim pokochałem konie nie miałem po co żyć. Teraz kocham konie i ciągle widzę nowe powody do życia. Niechaj Bóg pobłogosławi to szlachetne stworzenie, które sprawia że chcę żyć !

Tak ! Przytuliłam dzisiaj konia !!

Kocham szybkie konie i dobre kobiety. Panie pozwól mi po śmierci być materiałem na damskie siodło, bym zawsze mógł być pomiędzy tymi których kocham.
Modlitwa kowboja

Niebo nie może być niebem, jeśli nie tam konia, który by mnie przywitał.

Nie ma koni z problemami, są tylko problemowi jeźdźcy.

Koń pośród dziejów zachował ciągle słodycz raju w swojej krwi.
Johannes Jensen

Jeśli siedzisz na wspaniałym koniu, będzie miał najlepsze miejsce w swoim zyciu.
Winston Churchill

Nakarm mnie, napój, dbaj o mnie. Gdy skończę pracę tego dnia, znajdź mi schronienie. Podaruj mi czyste łoże i dość miejsca w stajni. Przemawiaj do mnie, twój głos często zastępuje wodze, bądź dla mnie dobry, a będę Ci służył z radością i Cię kochał.
Nie ciągnij za wodze, nie bij mnie, ani nie karz gdy Ciebie nie zrozumiem. Nie myśl, żem nieposłuszny jeśli nie spełnię Twojej woli, może moje nogi, lub kopyta sprawiają mi ból.. Zepsuty ząb- wiesz dobrze jak bardzo boli. Nie bandażuj mnie zbyt ciasno i nie kurtyzuj mi ogona- mojej jedynej broni przeciwko muchom i komarom. Pozwól mi Cię prosić o to w imieniu tego, który urodzony w stajni -gdy przyjdzie mój czas, drogi Pani mój, gdy już nie mogę Ci służyć, nie pozwól mi głodować, marznąć, nie sprzedawaj mnie. Nie oddawaj mnie obcemu, który nie będzie dawał mi jeść i każe mi pracować uśmiercając mnie powoli.. Bądź miłosierny i spraw mi szybka i godną śmierć. Bóg Cię za to wynagrodzi, teraz i wiecznie. A ja przyjdę do Ciebie, zawsze......biegnąc.

Możesz wziąć mojego chłopaka.... ale trzymaj się z dala od mojego konia!

Tętent kopyt, drżąca ziemia....pieść radości Natury.

O, poranki majowe ! Wypełnione końmi i miękkie światłem nieba.

PROSZĘ, nie skarmiaj koni palcami !

Jazda konna nie jest kwestią życia i śmierci, jest o wiele ważniejsza !

Nic nie jest bardziej uświęcone niż więź pomiędzy jeźdźcem i jego koniem... żadna inna istota nie jest w stanie tak związać się emocjonalnie z człowiekiem. Gdy umiera koń, jego pamięć jest ciągle żywa gdyż ogromna część serca i duszy właściciela umiera także, ale to nigdy nie może zostać zgubione, nie jest po temu przeznaczone...

To co koń robi pod przymusem jest zrobione bez zrozumienia. Nie ma w tym żadnego piękna.
Xenophon

Po co skakać nad przeszkoda, skoro jest idealna droga obok ?

Zaoszczędzony grosz, to grosz, który możesz wydać na kolejnego konia.

Możesz przyprowadzić konia do strumienia, ale nie możesz go powstrzymać przed wytarzaniem się w nim.

Mój nowy koń został mi sprzedany jako prawdziwy dżentelmen. I nim jest -podczas skoku nad przeszkodą nalegał na pierwszeństwo pań !

Nigdy nie jedź szybciej, niż potrafi latać twój anioł stróż !

Bliskość, przyjaźń, oddanie- trzymanie własnego konia to te wszystkie rzeczy.

Milczenie nabiera nowej jakości, gdy jedynym dźwiękiem, jest odgłos końskich kopyt...
Bertrand Leclair

Najwspanialszą rzeczą w jeździe konnej jest moment w którym zsiadasz i wiesz że obydwoje dobrze się bawiliście.

Definicja konia- zwierze, które gryzie przodem, kopie tyłem i jest śliskie pośrodku

Nawet najzieleńszy koń ciągle może nauczyć czegoś nawet najznakomitszego jeźdźca.

Nic na czterech nogach nie jest szybsze od konia idącego w kierunku stajni.

Kobiety mają konie ponieważ jest bardzo mało porządnych facetów.

Pokaż mi kogoś kto nie lubi koni, a ja pokaże ci kogoś kto nie potrafi jeździć.

Nie obchodzi mnie co mówią inni, nie umieram dopóki ktoś nie udowodni mi, że w niebie są konie.

Koń myśli o jednym , ten kto go siodła o drugim.

Najlepszy widok, jest między uszami konia.

Definicja galopu- chód który koń wybiera wracając do stajni.

Definicja ogierek- cos co zawsze da ci twoja kobyła gdy chcesz klaczkę.

Konie kochają marchewki. Czy to czyni je wielkimi królikami ?

Mój koń tarza się błocie by przetestować moja umiejętność wyczyszczenia go bez konieczności zmoczenia.

Wie kiedy jesteś szczęśliwy, wie kiedy jesteś dumny, wie także kiedy masz marchewkę.

Droga do nieba wiedzie na grzbiecie konia.

Głowa do góry, kopyta na ziemię.

Nieważne co robisz w swojej sypialni, dopóki nie robisz tego na ulicy i nie straszysz koni
D Fielding księżna Jermyn Street

Konie nie potrafią rozmawiać, ale mówią jeśli potrafisz słuchać.

Gdyby mąż traktował, swoją żonę jak swojego konia, nigdy nie stałaby się stara gropą !

Jeździć, albo nie jeździć... to jest głupie pytanie.

Nikt nie uczy jazdy lepiej od konia
C.S. Lewis

Jeśli koń nie cieszy się jazdą, jeździec nie będzie miał przyjemności z jazdy.

Są tylko dwie klasy w wyższych sferach w Anglii- klasa jeżdżąca i klasa neurotyczna.

Modlę się by łagodne ręce wiodły me nogi, by komendy wydawał głos słodki i błogi ; Nocą, w stajni ciepłej z pachnącym sianem, gdziem bezpieczny od wszelkiej krzywdy, aż po świt śpię tęskniąc za mym panem.
Modlitwa kucyka

Nigdy nie bawiłem się rzucając podkowami, ponieważ moja mama mówiła, ze nie rzuca się ubraniem.
Mr. Ed

Dla starego konia miękka trawa.
Hebrajskie przysłowie

Im lepiej poznaje mężczyzn, tym bardziej kocham konie

Kiedyś miałem pieniądze, teraz mam konie

Jeżdżę, więc jestem

Gdy jeździec niewdzięcznie bije i smaga swego konia w niesprawiedliwej karze, koń myśli o jednej ważnej rzeczy- „bez ciebie mogę biec szybciej!”

...Stukot kopyt spadał jak deszcz, wciąż od nowa.

Wiesz, że galopujesz naprawdę szybko, gdy jedziesz z wiatrem ,a nadal wiatr wieje ci w twarz.

Poznasz właściciela konia po wnętrzu samochodu. Oficerki, błoto, smakołyki, słoma i niewiarygodnie stara kurtka. Zazwyczaj jest tez wierzchnia warstwa psów i dzieci.
- Helen Thompson

Jeśli twój koń mówi „nie” oznacza to że zadałeś niewłaściwe pytanie, lub zadałeś niewłaściwie pytanie.
Pat Parelli

Twój koń cię kocha....nie za twój wygląd, ale za twoją do niego miłość.

Kucyk jest dziecięcym marzeniem, koń skarbem dorosłych.

Można kupić samochód by zobaczyć co potrafi zrobić człowiek, ale trzeba kupić konia by ujrzeć dzieło Boga.

Sprzedaj krowę, kup owcę, ale nigdy nie ostać się bez konia
Irlandzkie przysłowie

Gdy kupujesz konia, lub żenisz się zamknij oczy i oddaj się w ręce Boga.

Nie starczy wiedzieć jak jeździć, trzeba tez wiedzieć jak spadać
Meksykańskie przysłowie

Konie zmieniają życie- dają młodym jeźdźcom pewność siebie i poczucie własnej wartości. Sprowadzają spokój do zagubionych dusz, dają nam nadzieję!

Być kochanym przez konia powinno napełnić nas pokorą, gdyż nie zasłużyliśmy na to.

Koń jest darem Boga dla ludzkości.
Arabskie przysłowie

Większość życia spędziłam jeżdżąc konno- resztę zmarnowałam.

Koń wyścigowy, to taki, który może zaprać kilkaset osób na przejażdżkę w tym samym czasie.

Piękny koń jest zawsze przeżyciem....przeżyciem emocjonalnym, które słowa mogą jedynie popsuć
Beryl Markham

Pokaż mi swego konia, a powiem ci kim jesteś.

Wszystko co wiem nauczyłem się od mojego konia cz 1
1. Jeśli nie jesteś czegoś pewny, uciekaj, daleko, daleko stąd.
2. Nigdy dość smakołyków.
3. Publiczne puszczanie baków, to nic wstydliwego
4. Co 6 tygodni nowe buty co absolutną koniecznością.
5. Wszyscy kochają solidne, mokre, śliniaste pocałunki.
6. Nigdy nie biegnij, jeśli możesz kłusować.
7. Nigdy nie kłusuj, jeśli możesz iść.
8. I nigdy nie idź, jeśli możesz stać
9. Niebo to jedzenie przez dziesięć godzin na dzień... i przesypianie reszty.

Wszystko co wiem nauczyłem się od mojego konia cz. 2
1. Świetne nogi, niezły przód, pozwolą ci dotrzeć wszędzie. Wielkie brązowe oczy także bywają pomocne.
2. Jeśli chcesz iść swoją drogą, nadepnij na najbliższą stopę.
3. W sytuacjach stresowych- zrób kupę.
4. Udawaj głupka, jeśli wymagają od ciebie czegoś na co nie masz ochoty.
5. Podążaj za stadem, w ten sposób, nie będziesz jedyny winny.
6. Szybki kop w tyłek, pozwoli ci zwrócić uwagę każdego
7. Kochaj tych, którzy kochają ciebie, zwłaszcza jeśli mają coś dobrego do jedzenia

Wszystko co wiem nauczyłem się od mojego konia cz. 3
1. Zimne kąpiele są formą okrutnej i niezwykłej kary.
2. Masz koński zmysł. Użyj go!
3. Jeśli Bóg chciałby byś był zaprzężony w metal, uczyniłby cię, czołgiem Shermana.
4. Jeśli masz kogoś ciągle na karku, połóż się udawając martwego, lub gnaj na oślep.
5. Szczęście to ciepły włochaty kocyk i ktoś z kim można go dzielić.
6. Komu potrzeba energia nuklearna, gdy ma się do dyspozycji naturalne gazy ?

pozdrawiam
ewik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
poziomkahorse
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 25 Mar. 2007, 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow Tak trzymać! z kad ty to wszystko masz ?? (do arlik) ale fajny emot ---> kowboj Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Zagadaj na GG
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 25 Mar. 2007, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewik napisał:
tłumaczyłam je z anielskiego

W celach rozpoznania przeciwnika, dla Cyganek z czarnymi kotami? Robal

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Calypso
źrebak
źrebak

PostWysłany: Pią. 04 Lip. 2008, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Obok człowieka koń jest najszlachetnieszą istotą na ziemi.
( nie zgadzam się szczerze powiedziawszy, koni przynajmniej nie jest zły sam z siebie co wypycha go na pierwsze miejsce).
2. Jeździc konno może nauczyc sie każdy ale jazda w harmonii z koniem to prawdziwa sztuka.
3. Mistrzem może zostac jedynie ten kto nie tylko fizycznie ale i psychicznie potrafi się zespolic z koniem w jedna harmonijną całośc.
4. Koń ma duszę w sobie, duszę która czuje swą dzielnośc i wspaniałośc i która się smuci, że ja stwórca w zwierzecym ciele umieścił.
5. Daj mi dosiąśc swego konia a powiem Ci kim jesteś
6. Koń przeszkodę bez trudu pokona jeśli w myslach jeździec juz ja przeskoczył.
aluta
rumak
rumak

PostWysłany: Sob. 05 Lip. 2008, 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja ostatnio natrafiłam na przepiękne słowa, wypowiedziane zresztą przez pana Wojciecha Mickunasa. mnie osobiście bardzo urzekły i na pewno zawsze będą mi świszczały w głowie. mniej więcej:

"Szkoda, że niektórzy próbują zapanować nad 500kg końskich mięśni, zamiast nad kilkoma dekagramami jego mózgu"

no mniej więcej. niestety nie pamiętam dokładnie, aczkolwiek sens uchwyciłam wydaje mi się Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Zagadaj na GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Artystycznie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: