Forum Nasza Szkapa Strona Główna Nasza Szkapa
forum ło qniach

odwiedź naszą stronę:

www.naszaszkapa.pl

Nie pytaj, co Szkapa może dać Tobie. Zapytaj, co Ty możesz dać Szkapie?

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąsciciel
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Pomóż koniom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ratujmy konie
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:10    Temat postu: uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąsciciel Odpowiedz z cytatem

bije i sie zneca.rzuca wiadrem w tego konia.mamy tylko zaledwie pare dni pózniej pojawi sie handlarz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zbiórke prowadzi fundacja centaurus
http://www.centaurus.org.pl/
dzial aktualnosci
koń ma na imie Ram

moze ktos chciałby kupic ksiazke?
http://allegro.pl/item112226660_fundacja_centaurus_ratujmy_rama_ksiazka_.html
albo umiescic rekalame na ich stronie?
http://allegro.pl/item112002023_fundacja_centaurus_kup_piksele_i_ratuj_rama.html
albo wspomóc fundacje w wykupie finansowo?
http://allegro.pl/item111783037_fundacja_centaurus_ram_czeka_na_pomoc_.html
http://allegro.pl/item111782759_fundacja_centaurus_ram_czeka_na_pomoc_.html
http://allegro.pl/item111782674_fundacja_centaurus_ram_czeka_na_pomoc_.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ratujmy konie
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:10    Temat postu: uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąsciciel Odpowiedz z cytatem

nie pozostańmy obojetni
Powrót do góry
ratujmy konie
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:13    Temat postu: uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąsciciel Odpowiedz z cytatem

my allegrowicze i internauci jesteśmy jedyna jego szansa na życie!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ladna stajnia! A jednego z waszych koni nawet widzialam Smile zdaje sie, ze to byl Ezyr. Taki maly kary smutny konik.
Patrzac na apele Tary i Pegasusa, chyba takie ogloszenie powinno miec wiecej tresci, np. cos o koniu, okolicznosciach w jakich zostal znaleziony, uzbieranej i brakujacej kwocie, bedzie wtedy wiarygodniej Smile
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekna stajnia!!!

Jeszcze tylko bogaty wujek, i Nevzorov moze sie schowac ze swoimi witrazami na ujezdzalni Laughing

(bardzo sie ciesze jak powstaje schronisko w okolicy Wroclawia, bo potem zdarza sie ze to schronisko ratuje konia z ktorym kiedys mialam do czynienia, tak jak to zrobila Tara)
ratujmy konie
źrebak
źrebak

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 12:54    Temat postu: uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąsciciel Odpowiedz z cytatem

tylko ze ja nie nakleze do fundacjii
ja tylko pomagam sama wpłacajac kase na pomoc
Powrót do góry
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 14:16    Temat postu: Re: uwaga pilnie potrzebna pomoc dla ogiera którego włąscic Odpowiedz z cytatem

ratujmy konie napisał:
... mamy tylko zaledwie pare dni pózniej pojawi sie handlarz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pięćdziesiąt pięć wykrzykników (policzyłem) działa na większość z nas tak samo słabo jak jeden. A może jeszcze słabiej przy tej formie nacisku.

Zwracam uwagę, że - zgodnie z informacją na stronie internetowej fundacji - pieniędzy nie zbiera fundacja, tylko osoba prywatna Ewa Mastyk.

Fundacja nie ma ani konta bankowego, ani NIPu, ani REGONu, ani najważniejszego, czyli wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (w każdym razie - ja nie widzę nigdzie numeru KRS).
W statucie widnieje tylko informacja o rzekomym spisaniu aktu notarialnego. Jeśli ta fundacja w ogóle istnieje, to na razie nie może prowadzić żadnej działalności.

Trudno

Nie ufam ludziom, którzy zajeżdżają konie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Nie. 25 Cze. 2006, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoja droga, strasznie drogie te rzezne konie. Prawie tyle co moja kobylka - zdrowa, mloda i rasowa. Niby na wage, ale przeciez co jeden to chudszy.

Ale ta stajnia naprawde piekna. Duzo takich przedziwnych budowli dookola Wroclawia... szkoda ze pensjonaty "moje" nie sa ani troche takie ladne. Jedna stajnia prawie tak, ale to tylko pare lukow i troche czerwonej cegly, reszta zwyczajnie.
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 01:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w aktualnościach na stronie fundacji "numer KRS". W cudzysłowie, gdyż jest to wszystko tylko nie numer KRS. Jednak jest to być może ten sam wrocławski Centaurus, który znalazłem w rejestrze Organizacj Pożytku Publicznego. Jeśli tak, to do wyjaśnienia pozostaje "tylko" zbieranie pieniędzy do własnej kieszeni przez wymienioną wcześniej osobę.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 07:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię niejasnych sytuacji.
Spotkałam się już z wypadkami prób naciągania pod pozorem zbiórki pieniędzy na konie.
Jeśli "ratujmy konie" jest osobą autentyczną ,pełną zapału- zalecam jej prace dla fundacji na oficjalnych zasadach.
Takie amatorskie indywidualne akcje tylko fundacji szkodzą.
Po,co osobny dział ??? Tylko uwiarygadnia całość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.B.
koniuszy

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobny dział oczywiście nie dla tego akurat ogłoszenia, tylko od czegoś zawsze się zaczyna. Tego rodzaju tematy są zwykle podszyte wielkimi emocjami. Niech więc te emocje mają swoje ujście, pozostawione ocenie czytających. Mówiąc szczerze - takie wołanie o kasę, reklama jakichś aukcji na Allegro, zamieszczone na dodatek bez pytania kogokolwiek o zgodę i do tego wszystkiego powielone (oprócz głównego działu o koniach) jeszcze w "komunikatach" - zgodnie z naszym "Kodeksem dyskutanta" mogłoby zostać usunięte przez moderatorów. Ale, żeby przypadkiem nie wylać dziecka z kąpielą, został założony taki oto dział. Jeśli na forum pojawi się kolejny, podobny temat - będzie już miał ściśle określone miejsce.

Powrót do góry
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz rozumiem.
To rzeczywiście trudny temat.Volta roi się od takich apeli.A ja mam mieszane uczucia,kiedy właściciel ośrodka,po wyeksploatowaniu konia do dna -porusza serca miłosników koni-szantażem-albo wykupicie i dacie dach nad głową,albo rzeżnia.I jeszcze cene daje jak za zdrowego konia.
Powrót do góry
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na poczatku pomyslalam, ze pewnie ten watek zostanie skasowany. Ale przypomnialo mi sie ze w przelocie widzialam dwie osoby - no i tego smutnego konika. Zycze im jak najlepiej, a do placenia nikogo nie zachecam. Gdybym nie mogla isc do stajni i pomoc, moze bym tak zrobila. Ale wole pomagac konkretnym koniom, i konkretnym ludziom. W sensie, ze posprzatac, pojezdzic, dogadac sie z jakims wariatem (i prosze, z jakim efektem Wink to byl wariat-komandos), pooprowadzac jakiegos biedaka, i tak dalej. Satysfakcja wieksza jak dla mnie, no i wiem dokladnie jaki jest efekt. Aktualnie nic takiego nie robie ale sumienie mam czyste Wink A poniewaz nic takiego nie robie, to podziwiam ludzi ktorzy sie tym zajmuja na codzien.

Tej fundacji nie znam i jej nie pomagalam, napisalam tylko ze zazdroszcze takiej fajnej stajni Cool

No i trzymam kciuki zeby to bylo cos sensownego.
Montana
Nasza Szkapa
Nasza Szkapa

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4. Zbiórki

Możesz zorganizować samodzielnie zbiórkę (w szkole, na imprezie, w mieście na większa skale itd.) na rzecz konkretnego konia, który już jest pod Naszą opieką (i np. opłacić jego utrzymanie, leczenie) lub możesz przyłączyć się do akcji organizowanej w danym okresie na rzecz wykupienia zwierzęcia. Możesz również samodzielnie zebrać kwotę potrzebna na uratowanie życia 1 konia (2 tys. zł lub więcej) i wraz z Nami podarować jakiemuś koniowi nowe życie. My ze swojej strony zapewnimy wszelkie niezbędne materiały, obejmiemy Twoją akcję patronatem i pomożemy we wszelkie możliwy sposób.

To ze strony Centaurusa odnośnie jednej z form wolontariatu.Jest ich więcej.Czytałaś?
Powrót do góry
Ailusia
koń profesor
koń profesor

PostWysłany: Pon. 26 Cze. 2006, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalam, to tak jak w chyba wszystkich fundacjach.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasza Szkapa Strona Główna -> Pomóż koniom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: